Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilder stoot kogel weer naar Nederlands record bij FBK Games

Schilder stoot kogel weer naar Nederlands record bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de FBK Games haar Nederlands record kogelstoten outdoor aangescherpt. De atlete uit Volendam kwam tot 19,17 meter. Haar record stond op 18,89 voordat ze in Hengelo haar eerste stoot maakte. Alle vijf haar pogingen in de ring in Hengelo gingen over die afstand heen, met 19,17 als de uitschieter.

Haar afstand was goed voor de vierde plaats. De Amerikaanse Chase Ealey won met een afstand van 19,98. De Portugese Auriol Dongmo kwam tot 19,68. de Canadese Sarah Mitton noteerde 19,24.

Schilder verraste deze winter al met een bronzen medaille bij de WK indoor in een Nederlands record van 19,48. Dongmo (goud) en Ealey (zilver) waren toen ook beter. De 23-jarige Nederlandse hoopt deze zomer te pieken op de WK in Eugene en de EK in München. Haar grote doel is over de 20 meter stoten. "Dan durf ik pas echt te zeggen dat ik wereldtop ben."

Meer uit Sport

Franse renner Cosnefroy voor twee jaar naar UAE Team Emirates

ABU DHABI (ANP/BELGA) - De Franse wielrenner Benoît Cosnefroy rijdt de komende twee jaar voor UAE Team Emirates, de ploeg van wereldkampioen Tadej Pogacar. De 30-jarige klimmer vertrekt na tien jaar bij Decathlon AG2R, waar hij sinds zijn debuut in 2016 voor reed.

1 uur geleden
Olympisch kampioenen Yulo en Zou pakken goud op slotdag WK turnen

JAKARTA (ANP) - Olympisch kampioenen Zou Jingyuan en Carlos Yulo hebben op de slotdag van de WK turnen in Jakarta goud gepakt in de toestelfinales. Yulo won het onderdeel sprong bij de mannen. De turner uit de Filipijnen kwam daar tot een gemiddelde van 14,866 punten. De Chinees Zou pakte bij de mannen de wereldtitel aan brug: 15,300.

1 uur geleden
NBA-baas 'diep geschokt' door arrestaties om gokpraktijken

NEW YORK (ANP/AFP) - NBA-baas Adam Silver is "diep geschokt" door de aanhoudingen van basketballer Terry Rozier en coach Chauncey Billups om illegale gokpraktijken. "Ik kreeg een knoop in mijn maag toen ik het hoorde. Er is niets belangrijker voor de sport en de fans dan integriteit", zei Silver in een eerste reactie bij Amazon Prime.

2 uur geleden
Álex Márquez achter broer Marc zeker van tweede plek in MotoGP

SEPANG (ANP) - Álex Márquez is achter zijn broer Marc zeker van de tweede plek in het wereldkampioenschap MotoGP. De jongere van de twee eindigde als tweede in de sprintrace voor de Grote Prijs van Maleisië, waardoor hij niet meer kan worden achterhaald. De Italiaan Francesco Bagnaia won de korte race na vanaf poleposition te zijn vertrokken.

4 uur geleden
Verstappen klaagt over grip na beste tijd in training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is ondanks zijn beste tijd in de tweede vrije training nog niet gerust op een goed resultaat in de Grote Prijs van Mexico. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was tevreden over zijn snelle rondje op het Autódromo Hermanos Rodríguez, maar klaagde over zijn grip op de langere stukken.

5 uur geleden
Onstuitbare Wiebes verovert ook wereldtitel op omnium

SANTIAGO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede gouden medaille te pakken op de WK baanwielrennen in Chili. De 26-jarige Mijdrechtse was op de wielerpiste van Santiago de beste op het omnium. Wiebes kroonde zich eerder op de WK al tot wereldkampioene op het onderdeel scratch.

12 uur geleden
Van de Wouw voor het eerst wereldkampioene sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili voor het eerst gekroond tot wereldkampioene op de sprint. De 27-jarige Brabantse troefde op de wielerpiste van Santiago de Japanse Mina Sato af in de finale. Ze verzekerde zich van het goud door beide heats overtuigend te winnen.

12 uur geleden