Schilder stoot kogel weer naar Nederlands record bij FBK Games
HENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de FBK Games haar Nederlands record kogelstoten outdoor aangescherpt. De atlete uit Volendam kwam tot 19,17 meter. Haar record stond op 18,89 voordat ze in Hengelo haar eerste stoot maakte. Alle vijf haar pogingen in de ring in Hengelo gingen over die afstand heen, met 19,17 als de uitschieter.
Haar afstand was goed voor de vierde plaats. De Amerikaanse Chase Ealey won met een afstand van 19,98. De Portugese Auriol Dongmo kwam tot 19,68. de Canadese Sarah Mitton noteerde 19,24.
Schilder verraste deze winter al met een bronzen medaille bij de WK indoor in een Nederlands record van 19,48. Dongmo (goud) en Ealey (zilver) waren toen ook beter. De 23-jarige Nederlandse hoopt deze zomer te pieken op de WK in Eugene en de EK in München. Haar grote doel is over de 20 meter stoten. "Dan durf ik pas echt te zeggen dat ik wereldtop ben."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden