
Schilder kampioene kogelstoten, 1 centimeter boven EK-limiet
APELDOORN (ANP) - Jessica Schilder is voor de tweede achtereenvolgende keer Nederlandse kampioene kogelstoten indoor geworden. Ze won de titelstrijd in het Omnisport van Apeldoorn met een afstand van 18,19 meter. Dat was 1 centimeter onder de limiet voor deelname aan de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun.
De 21-jarige atlete gaat er stilletjes vanuit dat ze toch mag afreizen naar de Europese titelstrijd. Als niemand heeft voldaan aan de EK-limiet bij het kogelstoten, mag de Atletiekunie de atlete sturen die aan de zogeheten inschrijfnorm van 17,30 meter heeft voldaan. "Ik juich pas als het officieel is, maar ik denk dat ik wel een startbewijs krijg’’, zei de Volendamse na het behalen van al haar derde kogelstoottitel bij de senioren.
Schilder maakte afgelopen zomer een einde aan de hegemonie van Melissa Boekelman bij het kogelstoten op de NK atletiek. Na elf titels op rij moest de Boekelman het goud afstaan aan haar tien jaar jongere concurrente. Bij de NK indoor gaf Boekelman meer dan een meter toe op Schilder en won ze het zilver met een afstand van 17,00 meter.
Bram Anderiessen rende naar de Nederlandse titel op de 1500 meter. In een snelle finale passeerde hij de finish in 3.41,20. Mahadi Abdi Ali noteerde 3.41,71, goed voor zilver. Valentijn Weinans pakte het brons in 3.42,79. De drie medaillewinnaars waren sneller dan de limiet voor de EK indoor, maar zij hadden zich eerder deze maand op deze afstand al geplaatst voor de titelstrijd in Torun.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
51 minuten geledenEUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
3 uur geledenEUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australië in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.
4 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
8 uur geleden