Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schilder kampioene kogelstoten, 1 centimeter boven EK-limiet

Schilder kampioene kogelstoten, 1 centimeter boven EK-limiet

APELDOORN (ANP) - Jessica Schilder is voor de tweede achtereenvolgende keer Nederlandse kampioene kogelstoten indoor geworden. Ze won de titelstrijd in het Omnisport van Apeldoorn met een afstand van 18,19 meter. Dat was 1 centimeter onder de limiet voor deelname aan de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun.

De 21-jarige atlete gaat er stilletjes vanuit dat ze toch mag afreizen naar de Europese titelstrijd. Als niemand heeft voldaan aan de EK-limiet bij het kogelstoten, mag de Atletiekunie de atlete sturen die aan de zogeheten inschrijfnorm van 17,30 meter heeft voldaan. "Ik juich pas als het officieel is, maar ik denk dat ik wel een startbewijs krijg’’, zei de Volendamse na het behalen van al haar derde kogelstoottitel bij de senioren.

Schilder maakte afgelopen zomer een einde aan de hegemonie van Melissa Boekelman bij het kogelstoten op de NK atletiek. Na elf titels op rij moest de Boekelman het goud afstaan aan haar tien jaar jongere concurrente. Bij de NK indoor gaf Boekelman meer dan een meter toe op Schilder en won ze het zilver met een afstand van 17,00 meter.

Bram Anderiessen rende naar de Nederlandse titel op de 1500 meter. In een snelle finale passeerde hij de finish in 3.41,20. Mahadi Abdi Ali noteerde 3.41,71, goed voor zilver. Valentijn Weinans pakte het brons in 3.42,79. De drie medaillewinnaars waren sneller dan de limiet voor de EK indoor, maar zij hadden zich eerder deze maand op deze afstand al geplaatst voor de titelstrijd in Torun.

Meer uit Sport

Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

7 minuten geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

41 minuten geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

1 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

2 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

23 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

1 dag geleden