
Schietpartij met dode nabij circuit Grote Prijs van Mexico
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Grote Prijs van Mexico in de Formule 1 gaat zondag naar verwachting gewoon door, ondanks een schietpartij vlak bij het circuit. Een 35-jarige man, die probeerde een auto te stelen, werd doodgeschoten. Drie agenten en een taxichauffeur raakten gewond in het vuurgevecht, meldden lokale media. De minister van Burgerveiligheid bevestigde in een verklaring de schietpartij.
Veiligheid is een gevoelig onderwerp bij de Grote Prijs van Mexico. Wereldkampioen Max Verstappen heeft zelfs voor het eerst persoonlijke beveiligers om hem te beschermen tegen al te opdringerige fans. De Nederlander werd vorige week bij de GP in Austin uitgejouwd door fanatieke supporters van zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez.
Vorig jaar waren er problemen met veel te veel mensen in de paddock. Werknemers van de teams en coureurs klaagden over het gedrang en sommigen meldden dat persoonlijke bezittingen waren gestolen.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
3 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
6 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
7 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
12 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
14 uur geleden