Schietpartij Finse school: verdachte en slachtoffers minderjarig
HELSINKI (ANP/RTR) - Door een schietpartij op een Finse school zijn zeker drie kinderen gewond geraakt. Een verdachte is opgepakt. De politie zegt dat alle betrokkenen twaalf jaar zijn.
De schietpartij vond plaats op een basisschool in Vantaa, direct ten noorden van Helsinki. Finse media berichten dat leerlingen tijdens het incident in hun lokalen moesten blijven.
De politie zou even na 09.00 uur plaatselijke tijd zijn opgeroepen. Het was enkele uren later nog onduidelijk wat precies is voorgevallen. Zo hebben de autoriteiten niet gezegd wat voor vuurwapen is gebruikt.
Ernst
Op de Viertola-school zitten volgens Finse media zo'n achthonderd leerlingen. Over de ernst van het letsel van de minderjarige slachtoffers is nog niets bekendgemaakt.
Wel gaf het schoolhoofd aan dat het onmiddellijke gevaar is geweken. De politie houdt naar verwachting aan het begin van de middag een persconferentie over het incident.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
33 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
5 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
6 uur geleden