Schietpartij Finse school: verdachte en slachtoffers minderjarig
HELSINKI (ANP/RTR) - Door een schietpartij op een Finse school zijn zeker drie kinderen gewond geraakt. Een verdachte is opgepakt. De politie zegt dat alle betrokkenen twaalf jaar zijn.
De schietpartij vond plaats op een basisschool in Vantaa, direct ten noorden van Helsinki. Finse media berichten dat leerlingen tijdens het incident in hun lokalen moesten blijven.
De politie zou even na 09.00 uur plaatselijke tijd zijn opgeroepen. Het was enkele uren later nog onduidelijk wat precies is voorgevallen. Zo hebben de autoriteiten niet gezegd wat voor vuurwapen is gebruikt.
Ernst
Op de Viertola-school zitten volgens Finse media zo'n achthonderd leerlingen. Over de ernst van het letsel van de minderjarige slachtoffers is nog niets bekendgemaakt.
Wel gaf het schoolhoofd aan dat het onmiddellijke gevaar is geweken. De politie houdt naar verwachting aan het begin van de middag een persconferentie over het incident.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
1 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
4 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
6 uur geleden