
Schietpartij Finse school: verdachte en slachtoffers minderjarig
HELSINKI (ANP/RTR) - Door een schietpartij op een Finse school zijn zeker drie kinderen gewond geraakt. Een verdachte is opgepakt. De politie zegt dat alle betrokkenen twaalf jaar zijn.
De schietpartij vond plaats op een basisschool in Vantaa, direct ten noorden van Helsinki. Finse media berichten dat leerlingen tijdens het incident in hun lokalen moesten blijven.
De politie zou even na 09.00 uur plaatselijke tijd zijn opgeroepen. Het was enkele uren later nog onduidelijk wat precies is voorgevallen. Zo hebben de autoriteiten niet gezegd wat voor vuurwapen is gebruikt.
Ernst
Op de Viertola-school zitten volgens Finse media zo'n achthonderd leerlingen. Over de ernst van het letsel van de minderjarige slachtoffers is nog niets bekendgemaakt.
Wel gaf het schoolhoofd aan dat het onmiddellijke gevaar is geweken. De politie houdt naar verwachting aan het begin van de middag een persconferentie over het incident.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.
7 uur geleden