Schick helpt Leverkusen aan zege, De Ligt keert terug bij Bayern
LEVERKUSEN (ANP) - Patrik Schick heeft koploper Bayer Leverkusen in de Bundesliga aan een eenvoudige overwinning geholpen. De Tsjechische aanvaller tekende voor rust voor een hattrick tijdens de 4-0-zege op VfL Bochum.
Schick benutte na een half uur een strafschop voor de openingstreffer. Op aangeven van Oranje-international Jeremie Frimpong verdubbelde hij even later de voorsprong, waarna hij in de blessuretijd van de eerste helft ook de 3-0 maakte. Victor Boniface maakte na rust de 4-0.
Bayern München had meer moeite met VfL Wolfsburg. De nummer 2 van Duitsland was in de Volkswagen Arena met 2-1 te sterk voor de middenmoter. Jamal Musiala en topscorer Harry Kane zetten Bayern op 2-0, waarna Maximilian Arnold de spanning terugbracht. Matthijs de Ligt, die begin november een knieblessure opliep, maakte als invaller in de 63e minuut zijn rentree.
Uitschakeling Gouweleeuw
VfB Stuttgart won met 3-0 tegen het FC Augsburg van Jeffrey Gouweleeuw. De Nederlandse verdediger werd na rust gewisseld. Eintracht Frankfurt won met 2-1 van Borussia Mönchengladbach en FC Heidenheim won dankzij een late treffer van Freiburg: 3-2.
Koploper Bayer Leverkusen heeft 4 punten voorsprong op Bayern München, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld. Nummer 3 Stuttgart heeft 8 punten minder dan Leverkusen.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
8 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
15 uur geleden