Scheurtjes in sporen bij Den Haag Centraal
UTRECHT (ANP) - Bij station Den Haag Centraal zijn op drie plekken scheurtjes in de rails ontdekt. Daarom rijden er vrijdag minder treinen tussen Den Haag en Utrecht. In de nacht van vrijdag op zaterdag worden de scheuren hersteld, op zaterdag moeten de treinen weer als normaal rijden.
Treinen kunnen gewoon over de getroffen rails rijden, maar met een snelheid van hooguit 5 kilometer per uur. Normaal rijden ze daar 40. Door de lagere snelheid moet de helft van de ritten worden geschrapt.
De scheurtjes werden ontdekt tijdens routinecontroles van de wissels. "We meten het spoor juist om dit vroeg te constateren. Dit komt doordat het spoor intensief bereden wordt", legt ProRail uit. Volgens een woordvoerder is er geen enkel verband met de ontsporing van een trein vorige week bij Voorburg. Die werd veroorzaakt door een defect aan twee wielen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.
32 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
7 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
9 uur geleden