Scheurtjes in sporen bij Den Haag Centraal
UTRECHT (ANP) - Bij station Den Haag Centraal zijn op drie plekken scheurtjes in de rails ontdekt. Daarom rijden er vrijdag minder treinen tussen Den Haag en Utrecht. In de nacht van vrijdag op zaterdag worden de scheuren hersteld, op zaterdag moeten de treinen weer als normaal rijden.
Treinen kunnen gewoon over de getroffen rails rijden, maar met een snelheid van hooguit 5 kilometer per uur. Normaal rijden ze daar 40. Door de lagere snelheid moet de helft van de ritten worden geschrapt.
De scheurtjes werden ontdekt tijdens routinecontroles van de wissels. "We meten het spoor juist om dit vroeg te constateren. Dit komt doordat het spoor intensief bereden wordt", legt ProRail uit. Volgens een woordvoerder is er geen enkel verband met de ontsporing van een trein vorige week bij Voorburg. Die werd veroorzaakt door een defect aan twee wielen.
Meer uit Binnenland
ENGELEN (ANP) - Vanaf donderdag mogen protestborden, vlaggen en spandoeken tegen en voor de opvang van vluchtelingen in Engelen alleen nog maar bij de beoogde opvanglocatie worden geplaatst. Dat heeft de gemeente Den Bosch, waar het dorp onder valt, dinsdag besloten. Teksten en symbolen die elders worden geplaatst, worden verwijderd.
22 minuten geledenNIJVERDAL (ANP) - Demonstrerende boeren hebben dinsdag de provinciale weg N35 in Overijssel geblokkeerd tussen Nijverdal en Wierden. De weg is met tractoren in beide richtingen afgesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.
2 uur geledenNGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.
4 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
15 uur geleden