Scheuren in meest rechtse fractie in Europees Parlement
BRUSSEL (ANP) - De radicaal-rechtse fractie in het Europees Parlement waar ook de PVV bij hoort, staat op scheuren. De belangrijkste partij in de fractie, die van de Franse Marine Le Pen, wil niet verder met het Duitse Alternative für Deutschland. Ook de Deense Volkspartij zegt AfD de wacht aan.
Le Pens Rassemblement National (RN) en de Deense Volkspartij zijn boos over vergoelijkende uitlatingen van de Europese lijsttrekker van AfD over de SS. Niet alle leden van dit nazi-keurkorps waren misdadigers, stelde AfD-voorman Maximilian Krah onlangs. De SS speelde een sleutelrol in de repressie en Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog.
RN "kan niet deel uitmaken van dezelfde fractie" als AfD, zegt de partij tegen Franse media. Nu zijn de Fransen en de Duitsers nog de tweede en derde in grootte binnen het radicaal-rechtse I&D. Het is onduidelijk of een van de twee partijen de fractie straks verlaat, of dat die uiteenvalt en er misschien een hergroepering op rechts volgt.
Wat het campagneboegbeeld van I&D betreft, moet AfD uit de fractie worden gezet als de partij niet met Krah breekt. De Duitse Europarlementariër "heeft met zijn uitspraken en daden getoond dat hij er niet thuishoort", zegt Anders Vistisen van de Deense Volkspartij op X. Vistisen voert tot dusver de televisiedebatten voor de uiterst rechtse groep, al is hij niet officieel als Europees lijsttrekker aangemerkt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
6 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
1 uur geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
6 uur geleden