Scherpen: bewondering voor manier van sportbeleving Stekelenburg
BOEDAPEST (ANP) - Kjell Scherpen was 10 jaar oud toen hij Maarten Stekelenburg in Zuid-Afrika de finale van het WK tegen Spanje zag keepen. De Drent, nu eerste doelman van Jong Oranje op het EK, had toen nog geen idee dat hij zoveel jaar later nog eens ploeggenoot van hem zou worden bij Ajax.
"We hebben een goede band met elkaar bij Ajax, eigenlijk met alle keepers", aldus Scherpen, die na de schorsing van André Onana nu reservedoelman is bij Ajax, achter de 38-jarige Stekelenburg. "Ik keek vroeger veel naar hem maar ook naar Edwin van der Sar. Ik zag het ook als iets positiefs toen hij terugkwam naar Ajax. Maarten is een fijne vent om mee samen te werken, ik leer veel van hem. Het is mooi om te zien hoe hij het nu invult. Je moet goed voor je sport leven. Als je dat doet, kun je lang doorgaan."
Scherpen vindt dat hij, qua bewegen en snelheid, explosiever moet worden. "En ik moet meer een rustpunt zijn voor mijn verdediging, dat ze weten dat ze op mij kunnen vertrouwen."
Komend seizoen wil Scherpen aan spelen toekomen op het hoogste niveau. "Dat is goed voor mijn ontwikkeling, ik denk dat ik in twee jaar flinke stappen heb gezet. Het liefst doe ik dat bij Ajax, daar wil ik slagen. En anders moet ik elders gaan kijken. Maar dat is nu nog vrij vroeg om te zeggen."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
7 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
14 uur geleden