Scherpe winstdaling voor concern achter Absolut vodka
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard heeft de winst in het afgelopen boekjaar flink zien dalen. Ook de verkopen van de producent van Martell cognac, Absolut vodka, Jameson whiskey, Mumm champagne en Malibu likeur namen af in het boekjaar, dat liep tot eind juni. Daarmee kwam een einde aan twee sterke jaren van groei na het herstel van de coronapandemie.
De nettowinst zakte met 35 procent tot bijna 1,5 miljard euro en de omzet daalde met 4 procent. Pernod Ricard wijt de lagere resultaten aan de "normalisatie" van de markt na de pandemie en de aanhoudende economische onzekerheid.
In China namen de verkopen met 10 procent af ten opzichte van het voorgaande jaar, door het zwakke consumentenvertrouwen in het land en de verslechterde economische omstandigheden. Op de belangrijke Amerikaanse markt, waar Pernod Ricard een vijfde van zijn omzet haalt, daalden de verkopen met 9 procent. Topman Alexandre Ricard sprak desondanks van sterke resultaten, gezien de economische en geopolitieke onzekerheden en de jaren van uitzonderlijke groei na de pandemie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
6 uur geleden