Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scherpe daling van aantal gewerkte uren op Europese arbeidsmarkt

Scherpe daling van aantal gewerkte uren op Europese arbeidsmarkt

LUXEMBURG (ANP) - De coronacrisis houdt flink huis op de Europese arbeidsmarkt. Volgens statistiekbureau Eurostat was in het tweede kwartaal van het jaar sprake van een scherpe daling van het aantal gewerkte uren. Vooral het aantal uren dat vrouwen werkte daalde flink.

Gedurende het tweede kwartaal werd de arbeidsmarkt hard geraakt door de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Maar cijfers over alleen werkgelegenheid en werkloosheid zijn volgens Eurostat onvoldoende om de situatie te duiden. Ook omdat maatregelen om het verlies aan werkgelegenheid te voorkomen, geleid hebben tot werktijdverkorting of tijdelijk verlof in plaats van ontslag.

Bij zowel vrouwen als bij mannen was sprake van een historisch dieptepunt als het gaat om daadwerkelijk aantal gewerkte uren, al werden vrouwen door de crisis nog net iets harder geraakt. In de metingen van het statistiekbureau was bij vrouwen sprake van een daling van de index van 103 naar 90 op kwartaalbasis. Bij mannen ging het om een daling van 93 naar 83.

Werkloos

Personen die niet naar werk zochten of die vanwege de crisismaatregelen niet naar werk konden zoeken, konden dus ook niet als werkloos worden bestempeld. In de nieuwe publicatie probeert Eurostat de meest recente ontwikkelingen samen te vatten.

In het tweede kwartaal waren 187,3 miljoen mensen binnen de Europese Unie werkzaam. Daarmee was de arbeidsparticipatie van mensen tussen de 20 en 64 jaar 72 procent, tegen 73 procent een kwartaal eerder. Dit betekent de scherpste daling sinds het begin van de metingen in 2000.

Het aantal werklozen stond op 13,1 miljoen. De voor seizoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheid in de EU bedroeg 6,5 procent, tegen 6,3 procent in het eerste kwartaal.

Meer uit Financieel

Polen neemt eerste windmolenpark in Oostzee in gebruik

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft vrijdag zijn eerste windmolenpark in de Oostzee in gebruik genomen met de levering van de eerste stroom aan het elektriciteitsnetwerk. De Poolse premier Donald Tusk noemt het project een cruciaal element van de energiezekerheid van zijn land.

1 uur geleden
Chipbedrijf SK Hynix 14 procent hoger bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix steeg vrijdag bij zijn beursgang in New York met 14 procent tot 170 dollar per aandeel. De introductiekoers lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op bij beleggers op Wall Street.

3 uur geleden
AEX sluit iets hoger, easyJet uitblinker in Londen na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine plus gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de winst van een dag eerder. De chipbedrijven op het Damrak gingen overwegend omlaag na de stijgingen op donderdag. In Londen was luchtvaartmaatschappij easyJet een uitblinker dankzij een rivaliserend overnamebod op het bedrijf.

4 uur geleden
Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

4 uur geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

4 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street na sterke opleving

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.

6 uur geleden
Ondernemersorganisaties verwelkomen Talentstrategie kabinet

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."

6 uur geleden