Scherpe daling aantal dagelijkse coronadoden VS
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de afgelopen 24 uur 1258 doden als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore. De nieuwe dagelijkse sterftecijfers zijn de laagste in bijna drie weken en liggen fors onder die van donderdag. Toen werden er 3176 coronadoden gemeld.
In de VS zijn nu 51.017 mensen overleden aan het virus. Van donderdag op vrijdag kwamen er zo'n 24.000 nieuwe besmettingen bij in het land, in totaal zijn meer dan 890.000 gevallen bekend.
De Verenigde Staten zijn verreweg het zwaarst getroffen land in de wereldwijde pandemie, zowel wat betreft het aantal bevestigde infecties als sterfgevallen. Ondanks de sterke daling van het dodental ten opzichte van donderdag is het volgens gezondheidsdeskundigen nog te vroeg te zeggen dat er sprake is van een neerwaartse trend. Daarvoor is een aanhoudende daling van het aantal besmettingen en sterfgevallen vereist.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP) - Herhaaldelijke aanvallen op de scheepvaart in de Zwarte Zee zorgen in Bulgarije voor onrust. President Iliana Jotova heeft voor woensdag de Consultatieve Raad voor Nationale Veiligheid (CCNS) bijeengeroepen, melden het nationale persbureau BTA en nieuwssite Novinite.
4 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.
26 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.
28 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.
2 uur geleden