
Scherpe daling aantal dagelijkse coronadoden VS
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de afgelopen 24 uur 1258 doden als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore. De nieuwe dagelijkse sterftecijfers zijn de laagste in bijna drie weken en liggen fors onder die van donderdag. Toen werden er 3176 coronadoden gemeld.
In de VS zijn nu 51.017 mensen overleden aan het virus. Van donderdag op vrijdag kwamen er zo'n 24.000 nieuwe besmettingen bij in het land, in totaal zijn meer dan 890.000 gevallen bekend.
De Verenigde Staten zijn verreweg het zwaarst getroffen land in de wereldwijde pandemie, zowel wat betreft het aantal bevestigde infecties als sterfgevallen. Ondanks de sterke daling van het dodental ten opzichte van donderdag is het volgens gezondheidsdeskundigen nog te vroeg te zeggen dat er sprake is van een neerwaartse trend. Daarvoor is een aanhoudende daling van het aantal besmettingen en sterfgevallen vereist.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Bulgarije sluit niet uit dat het zijn luchtruim zal openstellen als de Russische president Vladimir Poetin naar Boedapest wil vliegen. De Amerikaanse president Donald Trump wil daar met Poetin over een einde aan de oorlog in Oekraïne spreken. "Wanneer er vredesinspanningen worden geleverd, en de voorwaarde daarvoor is dat zo'n bijeenkomst plaatsvindt, dan is de meest logische stap dat die bijeenkomst op alle mogelijke manieren wordt gefaciliteerd", zei de Bulgaarse minister Georg Georgiev (Buitenlandse Zaken) maandag in Luxemburg.
17 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk is na een aanscherping van de wet voor het eerst iemand veroordeeld tot een gevangenisstraf voor het aanzetten van een kind tot zelfverminking. Karl Davies (42), zelf vader, creëerde volgens Sky News een reeks nepidentiteiten op internet om het slachtoffer te manipuleren en misbruiken. De rechter in Manchester legde hem 20 jaar cel op.
21 minuten geledenLONDEN/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na een bestand willen beschermen, komen vrijdag weer bijeen in Londen. De leiders van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen willen onder meer de aangekondigde nieuwe Amerikaans-Russische top bespreken, zeggen ingewijden. De Amerikaanse president Donald Trump wil zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin binnenkort in Boedapest ontmoeten.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De kans is gegroeid dat de lidstaten later deze week het negentiende EU-sanctiepakket tegen Rusland aannemen. Aan Slowakije zijn beloften gedaan, waardoor het land zijn verzet ertegen wil opgeven, melden verscheidene EU-diplomaten. Het negentiende pakket zal niet het laatste zijn, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Bezoeken aan een dorp op de zwaarbewaakte grens van Noord- en Zuid-Korea worden komende week opgeschort. Dat berichten Zuid-Koreaanse media na speculatie dat de Amerikaanse president Donald Trump de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un gaat opzoeken.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De sancties tegen Israël die de Europese Commissie heeft voorgesteld, worden niet nu ingesteld, maar blijven wel op tafel. "De situatie is te fragiel" om de "dreiging van sancties" nu weg te nemen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg. De meningen van de ministers waren volgens Kallas "zeer verdeeld".
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Colombia heeft zijn ambassadeur in de VS teruggeroepen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het land komt later op maandag met tekst en uitleg, aldus het ministerie.
2 uur geleden