Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scherpe daling aantal dagelijkse coronadoden VS

Scherpe daling aantal dagelijkse coronadoden VS

BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de afgelopen 24 uur 1258 doden als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore. De nieuwe dagelijkse sterftecijfers zijn de laagste in bijna drie weken en liggen fors onder die van donderdag. Toen werden er 3176 coronadoden gemeld.

In de VS zijn nu 51.017 mensen overleden aan het virus. Van donderdag op vrijdag kwamen er zo'n 24.000 nieuwe besmettingen bij in het land, in totaal zijn meer dan 890.000 gevallen bekend.

De Verenigde Staten zijn verreweg het zwaarst getroffen land in de wereldwijde pandemie, zowel wat betreft het aantal bevestigde infecties als sterfgevallen. Ondanks de sterke daling van het dodental ten opzichte van donderdag is het volgens gezondheidsdeskundigen nog te vroeg te zeggen dat er sprake is van een neerwaartse trend. Daarvoor is een aanhoudende daling van het aantal besmettingen en sterfgevallen vereist.

Meer uit Buitenland

Rechter blokkeert tijdelijk begin bouw van Trumps triomfboog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een nationale rechter heeft tijdelijk het begin van de bouw van een 76 meter hoge triomfboog in de Amerikaanse hoofdstad Washington geblokkeerd. De beslissing van de rechter kwam vrijwel direct nadat een federale commissie groen licht had gegeven voor de bouw van het monument. De triomfboog is een idee van president Donald Trump.

57 minuten geleden
Trump maakt nationaal monument van Oval Office

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Oval Office, de presidentiële werkkamer in het Witte Huis, tot nationaal monument verklaard. Daartoe zette hij donderdag zijn handtekening. Trump wil zo vermijden dat zijn opvolgers de wijzigingen die hij aanbracht in het kantoor weer ongedaan kunnen maken. Hij liet er onder meer de muren met bladgoud decoreren.

4 uur geleden
Aankomend gouverneur Texas wil wetten om datacenters in te perken

AUSTIN (ANP) - De aankomende gouverneur van de Amerikaanse staat Texas, de Democraat Gina Hinojosa, wil dat de staat zijn coulante houding tegen datacenters laat varen zolang er geen maatregelen zijn getroffen om de inwoners van Texas te beschermen. Dat zei ze in een interview met CNN.

4 uur geleden
Hegseth wacht mogelijk volgende week afzettingsprocedure in Huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Thomas Massie, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat hij "absoluut" een voorstel tot afzetting indient tegen minister van Defensie Pete Hegseth zodra het Huis volgende week weer bijeenkomt. Om zo'n procedure te starten is een gewone meerderheid in het Huis genoeg.

5 uur geleden
Journaliste Yoani Sánchez vrij na 'willekeurige detentie' in Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De onafhankelijke journalist Yoani Sánchez, een gerespecteerde verslaggever in Cuba, heeft bekendgemaakt dat ze is vrijgelaten na een "willekeurige detentie" van enkele uren in Havana.

5 uur geleden
Rapport: opwarming kan met hard ingrijpen stoppen op 1,7 graden

BERLIJN (ANP) - De opwarming van de aarde kan in theorie rond 2050 tot stilstand worden gebracht, bij een opwarming van circa 1,7 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd, concluderen onderzoekers van Climate Analytics in een vrijdag verschenen rapport. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten er twee dingen gebeuren: fossiele brandstoffen als olie, gas en kolen moeten zo snel mogelijk worden afgebouwd én de uitstoot van methaangas en andere broeikasgassen die relatief kort in de atmosfeer blijven hangen moet nu echt worden aangepakt.

5 uur geleden
Bijna 450 aanhoudingen in Frankrijk in verband met protesten

PARIJS (ANP) - Volgens voorlopige cijfers die het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken om 20.00 uur naar buiten bracht, zijn er donderdag door heel Frankrijk 448 mensen gearresteerd bij nieuwe protesten tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Daarnaast raakten in totaal 53 leden van de veiligheidstroepen gewond.

5 uur geleden