Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schermutselingen tussen politie en demonstranten in Londen

Schermutselingen tussen politie en demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - In Londen zijn zaterdag schermutselingen ontstaan tussen politie en demonstranten. Duizenden betogers hadden zich opnieuw verzameld op Trafalgar Square en ook in Hyde Park om hun afkeer te tonen van de coronamaatregelen.

Ze droegen borden mee met teksten als 'We stemmen daar niet mee in', 'Weg met die stomme regels' en 'Covid-1984', verwijzend naar de dystopische toekomstroman van George Orwell. Tot de sprekers behoorde de excentrieke verspreider van complottheorieën David Icke, voormalig profvoetballer en sportverslaggever bij de BBC.

Omdat de tegenstanders van het gevoerde coronabeleid geen afstand hielden en geen mondkapjes droegen, trad de politie op en probeerde de menigte te verspreiden. Dat leidde tot ongeregeldheden. Er werd gegooid met flessen en gereageerd met de wapenstok.

Ziekenhuis

Verscheidene personen, onder wie negen agenten, liepen verwondingen op. Twee politiemensen moesten voor behandeling naar een ziekenhuis. Zestien actievoerders werden gearresteerd wegens onder andere gebruik van geweld, verstoring van de openbare orde en overtreding van de coronaregels.

In onder meer de Britse hoofdstad zijn momenteel bijeenkomsten van meer dan zes mensen verboden om te voorkomen dat de tweede coronagolf te hoog wordt. Zaterdag meldden de gezondheidsautoriteiten voor de vierde dag op rij een toename van meer dan 6000 nieuwe besmettingsgevallen. Het dodental nadert de 42.000.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

3 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

3 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

4 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

4 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

4 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

5 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

6 uur geleden