Schermutselingen tussen politie en demonstranten in Londen
LONDEN (ANP/RTR) - In Londen zijn zaterdag schermutselingen ontstaan tussen politie en demonstranten. Duizenden betogers hadden zich opnieuw verzameld op Trafalgar Square en ook in Hyde Park om hun afkeer te tonen van de coronamaatregelen.
Ze droegen borden mee met teksten als 'We stemmen daar niet mee in', 'Weg met die stomme regels' en 'Covid-1984', verwijzend naar de dystopische toekomstroman van George Orwell. Tot de sprekers behoorde de excentrieke verspreider van complottheorieën David Icke, voormalig profvoetballer en sportverslaggever bij de BBC.
Omdat de tegenstanders van het gevoerde coronabeleid geen afstand hielden en geen mondkapjes droegen, trad de politie op en probeerde de menigte te verspreiden. Dat leidde tot ongeregeldheden. Er werd gegooid met flessen en gereageerd met de wapenstok.
Ziekenhuis
Verscheidene personen, onder wie negen agenten, liepen verwondingen op. Twee politiemensen moesten voor behandeling naar een ziekenhuis. Zestien actievoerders werden gearresteerd wegens onder andere gebruik van geweld, verstoring van de openbare orde en overtreding van de coronaregels.
In onder meer de Britse hoofdstad zijn momenteel bijeenkomsten van meer dan zes mensen verboden om te voorkomen dat de tweede coronagolf te hoog wordt. Zaterdag meldden de gezondheidsautoriteiten voor de vierde dag op rij een toename van meer dan 6000 nieuwe besmettingsgevallen. Het dodental nadert de 42.000.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
13 minuten geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
8 uur geleden