Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schermutselingen tussen politie en demonstranten in Londen

Schermutselingen tussen politie en demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - In Londen zijn zaterdag schermutselingen ontstaan tussen politie en demonstranten. Duizenden betogers hadden zich opnieuw verzameld op Trafalgar Square en ook in Hyde Park om hun afkeer te tonen van de coronamaatregelen.

Ze droegen borden mee met teksten als 'We stemmen daar niet mee in', 'Weg met die stomme regels' en 'Covid-1984', verwijzend naar de dystopische toekomstroman van George Orwell. Tot de sprekers behoorde de excentrieke verspreider van complottheorieën David Icke, voormalig profvoetballer en sportverslaggever bij de BBC.

Omdat de tegenstanders van het gevoerde coronabeleid geen afstand hielden en geen mondkapjes droegen, trad de politie op en probeerde de menigte te verspreiden. Dat leidde tot ongeregeldheden. Er werd gegooid met flessen en gereageerd met de wapenstok.

Ziekenhuis

Verscheidene personen, onder wie negen agenten, liepen verwondingen op. Twee politiemensen moesten voor behandeling naar een ziekenhuis. Zestien actievoerders werden gearresteerd wegens onder andere gebruik van geweld, verstoring van de openbare orde en overtreding van de coronaregels.

In onder meer de Britse hoofdstad zijn momenteel bijeenkomsten van meer dan zes mensen verboden om te voorkomen dat de tweede coronagolf te hoog wordt. Zaterdag meldden de gezondheidsautoriteiten voor de vierde dag op rij een toename van meer dan 6000 nieuwe besmettingsgevallen. Het dodental nadert de 42.000.

Meer uit Buitenland

Kallas: niet in val Rusland trappen om naam EU-gezant te noemen

LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

31 minuten geleden
Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.

1 uur geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

4 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

4 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

5 uur geleden