Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schermutselingen bij quarantaineflat in Duitsland

Schermutselingen bij quarantaineflat in Duitsland

GÖTTINGEN (ANP) - De politie in het Duitse Göttingen heeft dit weekeinde de grootste moeite gehad om de quarantaine van een compleet flatgebouw te handhaven. In het gebouw zijn ongeveer 700 mensen geïsoleerd nadat bij bijna 120 bewoners het coronavirus was vastgesteld.

Zaterdag probeerden ongeveer honderd bewoners uit te breken, aldus lokale media. Ze probeerden door het hek te komen dat rond het pand is neergezet en raakten daarbij slaags met de politie. Enkele politiemensen raakten daardoor gewond. De politie werd bekogeld met stukken metaal en vuurwerk. In de loop van de avond werd het weer rustig.

De gemeente Göttingen bepaalde donderdag dat alle bewoners van het flatgebouw in quarantaine moesten om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan. Het gaat om een flatgebouw van achttien verdiepingen aan de noordelijke rand van de binnenstad waar al eerder een corona-uitbraak was geweest. Volgens de autoriteiten hebben leden van meerdere huishoudens tijdens privéfeesten in mei de hygiëne- en afstandsregels overtreden.

Meer uit Buitenland

VN sturen specialisten voor hulp na aardbeving Venezuela

NEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.

1 uur geleden
Ook Europese landen bieden Venezuela hulp na aardbevingen

BERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.

2 uur geleden
Dodental in Venezuela loopt op na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.

2 uur geleden
Poolse premier pleit voor respect na WOII-rel met Oekraïne

GDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.

3 uur geleden
EU keert eerste 3,2 miljard euro van lening uit aan Oekraïne

GDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.

3 uur geleden
Automobilist rijdt feestvierende voetbalfans aan in Mexico

CABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.

3 uur geleden
Hoofdkantoor Rode Kruis in Venezuela beschadigd door bevingen

CARACAS (ANP) - Het hoofdkantoor van het Venezolaanse Rode Kruis heeft door de aardbeving zelf ook "kritieke schade" opgelopen, meldt de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC). In hoeverre Rode Kruismedewerkers en -vrijwilligers zijn getroffen, wordt nog uitgezocht, maar de hulpverleners in het land werken volgens IFRC wel door.

4 uur geleden