Schermicoon Kardolus (85) overleden
ZOETERMEER (ANP) - De befaamde schermtrainer (maître) Kasper Kardolus is na een kort ziekbed op 85-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. Hij was de eerste in Nederland die een eigen schermzaal realiseerde, in 1976 in Zoetermeer. Zaal Kardolus behaalde in totaal 137 Nederlandse titels.
Kardolus veroverde zelf meerdere nationale titels, maar ook zijn zonen Oscar, Olaf en Arwin en dochter Yvette waren meervoudig Nederlands kampioen. Tevens was hij de coach van succesvolle schermers als Stéphane Ganeff en Pernette Osinga. Zijn leerlingen namen deel aan meerdere Olympische Spelen.
Kardolus werd in 1995 tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemd en voor zijn verdiensten voor de schermsport in 2007 geëerd met een gouden erepenning van de wereldschermbond FIE. Hij kwam altijd fel op voor zijn sport en zijn vereniging. Dat zorgde af en toe voor conflicten met onder meer de schermbond. "Vooral in een kleine sport moet je van je afbijten. Ik laat niet met me sollen en ik ben voor niets en niemand bang", zei hij in zijn laatste interview in het blad NLcoach, dat vorige maand verscheen.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
9 uur geleden