Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheperkamp loot Chinees Tao op 500 meter, Verbij tegen Moerasjov

Scheperkamp loot Chinees Tao op 500 meter, Verbij tegen Moerasjov

BEIJING (ANP) - Schaatser Merijn Scheperkamp komt zaterdag bij de Olympische Spelen in Beijing op de 500 meter in rit 8 uit tegen de Chinees Tao Yang. Voor de 21-jarige Nederlandse sprinter is het zijn debuut op de Spelen. Kai Verbij neemt het in de daaropvolgende rit op tegen de Rus Roeslan Moerasjov.

Thomas Krol komt al vroeg in actie op de 500 meter. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter rijdt in rit 3 tegen Jeffrey Rosanelli uit Italië.

Op de 500 meter zijn dit seizoen veel verschillende winnaars geweest. De Chinees Gao Tingyu, die dit seizoen verschillende keren onder de 34 seconden reed, komt al in rit 7 uit tegen de Pool Damian Zurek. Titelverdediger Havard Lorentzen uit Noorwegen neemt het in rit 11 op tegen Kim Jun-ho uit Zuid-Korea. Regerend wereldkampioen Laurent Dubreuil uit Canada rijdt in de slotrit tegen de Japanner Tatsuya Shinhama.

De 500 meter in de National Speed Skating Oval in de Chinese hoofdstad begint om 9.53 uur Nederlandse tijd.

Voor de 500 meter van de mannen komen de vrouwen in actie in de kwartfinales van de ploegachtervolging. Het Nederlandse team met Ireen Wüst, Irene Schouten, Antoinette de Jong en Marijke Groenewoud neemt het in de tweede van de vier kwartfinales op tegen Noorwegen. Die race begint om 09.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

31 minuten geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

6 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

8 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

9 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

10 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

11 uur geleden