Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheperkamp loot Chinees Tao op 500 meter, Verbij tegen Moerasjov

Scheperkamp loot Chinees Tao op 500 meter, Verbij tegen Moerasjov

BEIJING (ANP) - Schaatser Merijn Scheperkamp komt zaterdag bij de Olympische Spelen in Beijing op de 500 meter in rit 8 uit tegen de Chinees Tao Yang. Voor de 21-jarige Nederlandse sprinter is het zijn debuut op de Spelen. Kai Verbij neemt het in de daaropvolgende rit op tegen de Rus Roeslan Moerasjov.

Thomas Krol komt al vroeg in actie op de 500 meter. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter rijdt in rit 3 tegen Jeffrey Rosanelli uit Italië.

Op de 500 meter zijn dit seizoen veel verschillende winnaars geweest. De Chinees Gao Tingyu, die dit seizoen verschillende keren onder de 34 seconden reed, komt al in rit 7 uit tegen de Pool Damian Zurek. Titelverdediger Havard Lorentzen uit Noorwegen neemt het in rit 11 op tegen Kim Jun-ho uit Zuid-Korea. Regerend wereldkampioen Laurent Dubreuil uit Canada rijdt in de slotrit tegen de Japanner Tatsuya Shinhama.

De 500 meter in de National Speed Skating Oval in de Chinese hoofdstad begint om 9.53 uur Nederlandse tijd.

Voor de 500 meter van de mannen komen de vrouwen in actie in de kwartfinales van de ploegachtervolging. Het Nederlandse team met Ireen Wüst, Irene Schouten, Antoinette de Jong en Marijke Groenewoud neemt het in de tweede van de vier kwartfinales op tegen Noorwegen. Die race begint om 09.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

13 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

14 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

15 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

18 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

18 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

22 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

1 dag geleden