Scheperkamp loot Chinees Tao op 500 meter, Verbij tegen Moerasjov
BEIJING (ANP) - Schaatser Merijn Scheperkamp komt zaterdag bij de Olympische Spelen in Beijing op de 500 meter in rit 8 uit tegen de Chinees Tao Yang. Voor de 21-jarige Nederlandse sprinter is het zijn debuut op de Spelen. Kai Verbij neemt het in de daaropvolgende rit op tegen de Rus Roeslan Moerasjov.
Thomas Krol komt al vroeg in actie op de 500 meter. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter rijdt in rit 3 tegen Jeffrey Rosanelli uit Italië.
Op de 500 meter zijn dit seizoen veel verschillende winnaars geweest. De Chinees Gao Tingyu, die dit seizoen verschillende keren onder de 34 seconden reed, komt al in rit 7 uit tegen de Pool Damian Zurek. Titelverdediger Havard Lorentzen uit Noorwegen neemt het in rit 11 op tegen Kim Jun-ho uit Zuid-Korea. Regerend wereldkampioen Laurent Dubreuil uit Canada rijdt in de slotrit tegen de Japanner Tatsuya Shinhama.
De 500 meter in de National Speed Skating Oval in de Chinese hoofdstad begint om 9.53 uur Nederlandse tijd.
Voor de 500 meter van de mannen komen de vrouwen in actie in de kwartfinales van de ploegachtervolging. Het Nederlandse team met Ireen Wüst, Irene Schouten, Antoinette de Jong en Marijke Groenewoud neemt het in de tweede van de vier kwartfinales op tegen Noorwegen. Die race begint om 09.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
11 uur geleden