Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheperkamp houdt geloof in kansen om EK sprint te winnen

Scheperkamp houdt geloof in kansen om EK sprint te winnen

HAMAR (ANP) - Merijn Scheperkamp heeft na de eerste dag van het EK sprint in het Noorse Hamar een kleine achterstand van 0,14 seconde op landgenoot Hein Otterspeer. Maar de 22-jarige sprinter van Jumbo-Visma gelooft nog in zijn kansen voor de titel. "Ik ga er morgen voor om het EK te winnen", zei hij.

Scheperkamp eindigde op de 500 meter net achter de Italiaan David Bosa, maar hij vond het vooral jammer dat hij niet meer tijd had gepakt op Otterspeer. "De 500 meter had iets beter gekund en de 1000 meter ook, maar ik ben tevreden. Ik moet morgen op de 500 meter mijn slag slaan, maar ik heb het idee dat ik hem op de 1000 meter ook kan hebben. Dan moet ik een hele goede rit rijden en hij een iets mindere."

De schaatser weet dat hij op een sprintvierkamp een goede tweede dag kan rijden. "Ik groei altijd wel lekker in het toernooi, daar haal ik wel veel vertrouwen uit voor morgen. Vorige week was het verschil met Hein op de tweede 1000 meter nog kleiner dan nu. Ik hoop dat ik weer zo'n rit kan neerzetten."

Daarvoor heeft hij maar weinig hersteltijd. "We rijden een vierkamp binnen 20 uur, dat maakt het er niet gemakkelijker op. Het is mentaal ook zwaarder. Maar dan is het juist de truc om er niet in te blijven hangen en de knop om te schakelen."

Meer uit Sport

Topsprinter Kerley wil record Bolt aanvallen op Enhanced Games

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.

35 minuten geleden
Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

8 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

9 uur geleden
Laros mist op WK atletiek in Tokio medaille op 1500 meter

TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.

13 uur geleden
Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.

14 uur geleden
Mo-Ajok sprint resoluut naar halve finales 200 meter op WK

TOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.

14 uur geleden
Van Hunenstijn uitgeschakeld in series 200 meter

TOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.

15 uur geleden