Scheperkamp houdt geloof in kansen om EK sprint te winnen
HAMAR (ANP) - Merijn Scheperkamp heeft na de eerste dag van het EK sprint in het Noorse Hamar een kleine achterstand van 0,14 seconde op landgenoot Hein Otterspeer. Maar de 22-jarige sprinter van Jumbo-Visma gelooft nog in zijn kansen voor de titel. "Ik ga er morgen voor om het EK te winnen", zei hij.
Scheperkamp eindigde op de 500 meter net achter de Italiaan David Bosa, maar hij vond het vooral jammer dat hij niet meer tijd had gepakt op Otterspeer. "De 500 meter had iets beter gekund en de 1000 meter ook, maar ik ben tevreden. Ik moet morgen op de 500 meter mijn slag slaan, maar ik heb het idee dat ik hem op de 1000 meter ook kan hebben. Dan moet ik een hele goede rit rijden en hij een iets mindere."
De schaatser weet dat hij op een sprintvierkamp een goede tweede dag kan rijden. "Ik groei altijd wel lekker in het toernooi, daar haal ik wel veel vertrouwen uit voor morgen. Vorige week was het verschil met Hein op de tweede 1000 meter nog kleiner dan nu. Ik hoop dat ik weer zo'n rit kan neerzetten."
Daarvoor heeft hij maar weinig hersteltijd. "We rijden een vierkamp binnen 20 uur, dat maakt het er niet gemakkelijker op. Het is mentaal ook zwaarder. Maar dan is het juist de truc om er niet in te blijven hangen en de knop om te schakelen."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
5 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
10 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
10 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
15 uur geleden