Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheperkamp houdt geloof in kansen om EK sprint te winnen

Scheperkamp houdt geloof in kansen om EK sprint te winnen

HAMAR (ANP) - Merijn Scheperkamp heeft na de eerste dag van het EK sprint in het Noorse Hamar een kleine achterstand van 0,14 seconde op landgenoot Hein Otterspeer. Maar de 22-jarige sprinter van Jumbo-Visma gelooft nog in zijn kansen voor de titel. "Ik ga er morgen voor om het EK te winnen", zei hij.

Scheperkamp eindigde op de 500 meter net achter de Italiaan David Bosa, maar hij vond het vooral jammer dat hij niet meer tijd had gepakt op Otterspeer. "De 500 meter had iets beter gekund en de 1000 meter ook, maar ik ben tevreden. Ik moet morgen op de 500 meter mijn slag slaan, maar ik heb het idee dat ik hem op de 1000 meter ook kan hebben. Dan moet ik een hele goede rit rijden en hij een iets mindere."

De schaatser weet dat hij op een sprintvierkamp een goede tweede dag kan rijden. "Ik groei altijd wel lekker in het toernooi, daar haal ik wel veel vertrouwen uit voor morgen. Vorige week was het verschil met Hein op de tweede 1000 meter nog kleiner dan nu. Ik hoop dat ik weer zo'n rit kan neerzetten."

Daarvoor heeft hij maar weinig hersteltijd. "We rijden een vierkamp binnen 20 uur, dat maakt het er niet gemakkelijker op. Het is mentaal ook zwaarder. Maar dan is het juist de truc om er niet in te blijven hangen en de knop om te schakelen."

Meer uit Sport

De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

4 minuten geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

20 minuten geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

24 minuten geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

25 minuten geleden
Wennemars rijdt na hinderen door Chinees Ziwen Lian 1000 m over

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.

27 minuten geleden
Verstappen rijdt 136 ronden op eerste testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.

2 uur geleden
Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

4 uur geleden