Scheperkamp en Snellink verlengen vlak voor start schaatsseizoen
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Merijn Scheperkamp en Beau Snellink hebben hun aflopende contract bij Jumbo-Visma met twee seizoenen verlengd. Het tweetal blijft in ieder geval tot en met de Olympische Spelen van Milaan, in februari 2026, aan de ploeg verbonden.
"Het is altijd fijn als een ploeg het vertrouwen in je uitspreekt en je de olympische cyclus volledig mag afmaken. Ik ben heel blij dat ik in deze stabiele omgeving naar de Spelen van 2026 kan toewerken. Dat is nu echt de stip aan de horizon", aldus de 23-jarige Scheperkamp.
De één jaar jongere Snellink is ook content met zijn verlengde verbintenis. "Een paar jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik in een profploeg terecht zou komen, dus dat ik nu al mag bijtekenen, vind ik hartstikke mooi", aldus Snellink.
Titels
Scheperkamp pakte in januari de Europese sprinttitel en veroverde een maand later zijn eerste Nederlandse titel op de 500 meter. Snellink won in zijn eerste seizoen in de wereldbeker direct het eindklassement op de lange afstanden.
Komend weekend begint het schaatsseizoen in Thialf met het kwalificatietoernooi voor de wereldbekers.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden