Scheperkamp en Snellink verlengen vlak voor start schaatsseizoen
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Merijn Scheperkamp en Beau Snellink hebben hun aflopende contract bij Jumbo-Visma met twee seizoenen verlengd. Het tweetal blijft in ieder geval tot en met de Olympische Spelen van Milaan, in februari 2026, aan de ploeg verbonden.
"Het is altijd fijn als een ploeg het vertrouwen in je uitspreekt en je de olympische cyclus volledig mag afmaken. Ik ben heel blij dat ik in deze stabiele omgeving naar de Spelen van 2026 kan toewerken. Dat is nu echt de stip aan de horizon", aldus de 23-jarige Scheperkamp.
De één jaar jongere Snellink is ook content met zijn verlengde verbintenis. "Een paar jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik in een profploeg terecht zou komen, dus dat ik nu al mag bijtekenen, vind ik hartstikke mooi", aldus Snellink.
Titels
Scheperkamp pakte in januari de Europese sprinttitel en veroverde een maand later zijn eerste Nederlandse titel op de 500 meter. Snellink won in zijn eerste seizoen in de wereldbeker direct het eindklassement op de lange afstanden.
Komend weekend begint het schaatsseizoen in Thialf met het kwalificatietoernooi voor de wereldbekers.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
8 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
11 uur geleden