Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schema voor crisisnoodopvang asielzoekers is nog niet bekend

Schema voor crisisnoodopvang asielzoekers is nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet volledig bekend welke regio's over twee weken en daarna aan de beurt zijn om crisisnoodopvang voor asielzoekers te leveren. De plannen moeten volgende week in het Veiligheidsberaad worden afgerond, laat een woordvoerder van het overleg van de 25 regio's weten.

Amsterdam-Amstelland, Groningen, Friesland en Zeeland staan van 1 tot 15 juni paraat. Als het centrale aanmeldcentrum in Ter Apel te vol is, moeten die vier regio's klaarstaan om asielzoekers over te nemen en een slaapplek te bieden. Friesland en Groningen doen dat in sporthallen in Heerenveen en Leek, Zeeland heeft de voormalige bibliotheek van Terneuzen beschikbaar. Amsterdam-Amstelland heeft nog geen locatie.

Vier andere regio's moeten op 15 juni het stokje overnemen voor de duur van twee weken. Een daarvan is in elk geval Midden- en West-Brabant. Die regio is nu aan het inventariseren wat de mogelijkheden zijn. "Men denkt aan het verdelen van de mensen over de drie districten van Midden- en West-Brabant, dus vijftig vluchtelingen per district. Dit moet snel duidelijk zijn", aldus een woordvoerster. De drie districten van de veiligheidsregio zijn Baronie (Breda en omstreken), Markiezaten (Bergen op Zoom en Roosendaal) en Hart van Brabant (Tilburg en omstreken).

Plekken zoeken

De veiligheidsregio's Brabant-Noord en Utrecht zouden van 29 juni tot en met 12 juli klaar moeten staan. In de tweede helft van juli zouden Hollands Midden, Noord-Holland Noord en mogelijk ook Brabant-Zuidoost aan de beurt moeten komen. Elke regio laat weten nog te zoeken naar plekken waar de asielzoekers kunnen worden opgevangen.

Andere regio's noemen nog geen datum. Zo zegt Limburg-Noord: "Op dit moment ligt er inderdaad een vraag voor Veiligheidsregio’s om bij toerbeurt crisisnoodopvang te realiseren voor asielzoekers. We buigen ons momenteel over deze uitvraag en bespreken hoe we hieraan invulling kunnen gegeven." De regio's Gooi en Vechtstreek en Flevoland verwijzen naar het Veiligheidsberaad. Dat doet ook het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Meer uit Binnenland

Code geel: plaatselijk glad in midden, oosten en zuidoosten

DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.

9 uur geleden
FVD wil bij verkiezingen in maart meedoen in zeker 100 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.

9 uur geleden
Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

16 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

17 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

17 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.

17 uur geleden
TivoliVredenburg trok recordaantal van 1,5 miljoen bezoekers

UTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.

17 uur geleden