Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schelpdesk helpt schelpentellers op 17 stranden

Schelpdesk helpt schelpentellers op 17 stranden

BENNEBROEK (ANP) - Op zeventien stranden langs de Nederlandse kust is zaterdag een schelpdesk te vinden. Daar helpen deskundigen schelpenrapers om de gevonden soorten op naam te brengen. Het is zaterdag Schelpenteldag langs de Nederlandse en de Vlaamse kust. Ook in Noord-Frankrijk wordt geteld.

Het is de bedoeling dat iedere deelnemer honderd schelpen opraapt en op een telkaart invult welke soorten zijn gevonden. Op de telkaart staan voorbeelden van de schelpen die langs de Noordzeekust het meest voorkomen. Schelpen vertellen volgens de experts veel over het leven in zee. Wetenschappers gebruikers de gegevens van de schelpentellers om bijvoorbeeld vast te stellen of windmolenparken invloed hebben op het zeeleven en om te onderzoeken wat klimaatverandering doet.

Nederland doet sinds 2022 mee aan de schelpenteldag, die al eerder in België werd georganiseerd. Het is een populair uitje, aldus de organiserende instituten en Naturalis Biodiversity Centre uit Leiden. Vorig jaar werden bijna 35.000 schelpen op naam gebracht, terwijl het toen slecht weer was. Toen werden de strandschelp, de kokkel en de zwaardschede het meest gevonden.

Meer uit Binnenland

Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

33 seconden geleden
Bikker en Struijs: kabinet heeft plannen nog niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de plannen rond het belastingplan nog steeds niet klaar, zeiden Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Jan Struijs (50PLUS) na afloop van hun gesprek met het kabinet. Bikker zei dat ze ziet dat het nog echt een strijd is binnen het kabinet.

51 minuten geleden
Politie fouilleert en arresteert jongeren bij Malieveld Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.

56 minuten geleden
Boot met migranten voor kust Zeeland had geen motor meer

CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.

2 uur geleden
Twee aanhoudingen voor schietpartij in centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.

2 uur geleden
Nog meer winkels in Den Haag timmeren pui dicht

DEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.

4 uur geleden
Twee opvarenden migrantenboot Zeeland opgepakt voor mensensmokkel

CADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.

4 uur geleden