Schelpdesk helpt schelpentellers op 17 stranden
BENNEBROEK (ANP) - Op zeventien stranden langs de Nederlandse kust is zaterdag een schelpdesk te vinden. Daar helpen deskundigen schelpenrapers om de gevonden soorten op naam te brengen. Het is zaterdag Schelpenteldag langs de Nederlandse en de Vlaamse kust. Ook in Noord-Frankrijk wordt geteld.
Het is de bedoeling dat iedere deelnemer honderd schelpen opraapt en op een telkaart invult welke soorten zijn gevonden. Op de telkaart staan voorbeelden van de schelpen die langs de Noordzeekust het meest voorkomen. Schelpen vertellen volgens de experts veel over het leven in zee. Wetenschappers gebruikers de gegevens van de schelpentellers om bijvoorbeeld vast te stellen of windmolenparken invloed hebben op het zeeleven en om te onderzoeken wat klimaatverandering doet.
Nederland doet sinds 2022 mee aan de schelpenteldag, die al eerder in België werd georganiseerd. Het is een populair uitje, aldus de organiserende instituten en Naturalis Biodiversity Centre uit Leiden. Vorig jaar werden bijna 35.000 schelpen op naam gebracht, terwijl het toen slecht weer was. Toen werden de strandschelp, de kokkel en de zwaardschede het meest gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep celstraffen van achttien jaar geëist en tbs met dwangverpleging tegen Peter S. (62) en Nancy D. (57) voor het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
16 uur geleden