Scheldende man belt in 16 dagen tijd ruim 800 keer alarmlijn 112
OIRSBEEK (ANP) - De politie heeft een 37-jarige man uit het Limburgse dorpje Oirsbeek opgepakt, die in zestien dagen ruim achthonderd keer de alarmlijn 112 belde. Hij schold en bedreigde daarbij centralisten. Maar vaak zei hij ook helemaal niets. Hem wordt bedreiging ten laste gelegd, maakte de politie dinsdag bekend.
Waarom de man het nummer zo vaak belde, kon een woordvoerder van de politie niet zeggen. "Je zou wellicht denken: het desbetreffende nummer blokkeren en dan ben je ervan af, maar dat is niet toegestaan", zei hij.
De politie wijst erop dat schelden en dreigen naar 112 een misdrijf is waarop taak- of gevangenisstraf staat. Vorig jaar werd 112 bijna 3,5 miljoen keer gebeld, waarbij het in 37 procent van de gevallen ging om misbruik of oneigenlijk gebruik van het alarmnummer. Omdat dit politie en hulpverleners onnodig werk kost, wordt het gezien als een zwaar vergrijp. Mensen die misbruik maken van het nummer worden opgespoord, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
5 uur geleden