Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheldende man belt in 16 dagen tijd ruim 800 keer alarmlijn 112

Scheldende man belt in 16 dagen tijd ruim 800 keer alarmlijn 112

OIRSBEEK (ANP) - De politie heeft een 37-jarige man uit het Limburgse dorpje Oirsbeek opgepakt, die in zestien dagen ruim achthonderd keer de alarmlijn 112 belde. Hij schold en bedreigde daarbij centralisten. Maar vaak zei hij ook helemaal niets. Hem wordt bedreiging ten laste gelegd, maakte de politie dinsdag bekend.

Waarom de man het nummer zo vaak belde, kon een woordvoerder van de politie niet zeggen. "Je zou wellicht denken: het desbetreffende nummer blokkeren en dan ben je ervan af, maar dat is niet toegestaan", zei hij.

De politie wijst erop dat schelden en dreigen naar 112 een misdrijf is waarop taak- of gevangenisstraf staat. Vorig jaar werd 112 bijna 3,5 miljoen keer gebeld, waarbij het in 37 procent van de gevallen ging om misbruik of oneigenlijk gebruik van het alarmnummer. Omdat dit politie en hulpverleners onnodig werk kost, wordt het gezien als een zwaar vergrijp. Mensen die misbruik maken van het nummer worden opgespoord, aldus de politie.

Meer uit Binnenland

Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

3 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

3 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

3 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

7 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

8 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

8 uur geleden
Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

8 uur geleden