Scheldende man belt in 16 dagen tijd ruim 800 keer alarmlijn 112
OIRSBEEK (ANP) - De politie heeft een 37-jarige man uit het Limburgse dorpje Oirsbeek opgepakt, die in zestien dagen ruim achthonderd keer de alarmlijn 112 belde. Hij schold en bedreigde daarbij centralisten. Maar vaak zei hij ook helemaal niets. Hem wordt bedreiging ten laste gelegd, maakte de politie dinsdag bekend.
Waarom de man het nummer zo vaak belde, kon een woordvoerder van de politie niet zeggen. "Je zou wellicht denken: het desbetreffende nummer blokkeren en dan ben je ervan af, maar dat is niet toegestaan", zei hij.
De politie wijst erop dat schelden en dreigen naar 112 een misdrijf is waarop taak- of gevangenisstraf staat. Vorig jaar werd 112 bijna 3,5 miljoen keer gebeld, waarbij het in 37 procent van de gevallen ging om misbruik of oneigenlijk gebruik van het alarmnummer. Omdat dit politie en hulpverleners onnodig werk kost, wordt het gezien als een zwaar vergrijp. Mensen die misbruik maken van het nummer worden opgespoord, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
3 uur geleden