Scheidsrechterscommissie erkent fout VAR bij gelijkspel Arsenal
LONDEN (ANP) - De Engelse scheidsrechterscommissie heeft toegegeven dat de VAR een "menselijke fout" heeft gemaakt bij de wedstrijd tussen koploper Arsenal en Brentford van zaterdag (1-1). De gelijkmaker van Brentford had afgekeurd moeten worden vanwege een overtreding in de aanloop naar de treffer.
Ook bij het 1-1 gelijkspel tussen Crystal Palace en Brighton & Hove Albion werd een fout gemaakt, oordeelde de Professional Game Match Officials Limited (PGMOL). Een treffer van Brighton werd onterecht afgekeurd wegens buitenspel, nadat de VAR de lijnen verkeerd had getrokken.
"PGMOL kan bevestigen dat scheidsrechtersbaas Howard Webb contact heeft opgenomen met zowel Arsenal als Brighton & Hove Albion om de significante fouten in het VAR-proces in hun respectievelijke Premier League-wedstrijden op zaterdag te erkennen en uit te leggen", aldus een verklaring een dag na de duels.
Buitenspelsituaties
"Beide incidenten, die te wijten waren aan een menselijke fout en verband hielden met de analyse van buitenspelsituaties, worden grondig beoordeeld door PGMOL."
Vanwege het gelijkspel liep Arsenal slechts 1 punt uit op naaste belager Manchester City. De Londense koploper heeft 51 punten, City volgt op 6 punten achterstand.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
8 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden