Scheidsrechterscommissie erkent fout VAR bij gelijkspel Arsenal
LONDEN (ANP) - De Engelse scheidsrechterscommissie heeft toegegeven dat de VAR een "menselijke fout" heeft gemaakt bij de wedstrijd tussen koploper Arsenal en Brentford van zaterdag (1-1). De gelijkmaker van Brentford had afgekeurd moeten worden vanwege een overtreding in de aanloop naar de treffer.
Ook bij het 1-1 gelijkspel tussen Crystal Palace en Brighton & Hove Albion werd een fout gemaakt, oordeelde de Professional Game Match Officials Limited (PGMOL). Een treffer van Brighton werd onterecht afgekeurd wegens buitenspel, nadat de VAR de lijnen verkeerd had getrokken.
"PGMOL kan bevestigen dat scheidsrechtersbaas Howard Webb contact heeft opgenomen met zowel Arsenal als Brighton & Hove Albion om de significante fouten in het VAR-proces in hun respectievelijke Premier League-wedstrijden op zaterdag te erkennen en uit te leggen", aldus een verklaring een dag na de duels.
Buitenspelsituaties
"Beide incidenten, die te wijten waren aan een menselijke fout en verband hielden met de analyse van buitenspelsituaties, worden grondig beoordeeld door PGMOL."
Vanwege het gelijkspel liep Arsenal slechts 1 punt uit op naaste belager Manchester City. De Londense koploper heeft 51 punten, City volgt op 6 punten achterstand.
Meer uit Voetbal
WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
13 minuten geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
33 minuten geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
11 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
11 uur geleden