Scheidsrechterscommissie erkent fout VAR bij gelijkspel Arsenal
LONDEN (ANP) - De Engelse scheidsrechterscommissie heeft toegegeven dat de VAR een "menselijke fout" heeft gemaakt bij de wedstrijd tussen koploper Arsenal en Brentford van zaterdag (1-1). De gelijkmaker van Brentford had afgekeurd moeten worden vanwege een overtreding in de aanloop naar de treffer.
Ook bij het 1-1 gelijkspel tussen Crystal Palace en Brighton & Hove Albion werd een fout gemaakt, oordeelde de Professional Game Match Officials Limited (PGMOL). Een treffer van Brighton werd onterecht afgekeurd wegens buitenspel, nadat de VAR de lijnen verkeerd had getrokken.
"PGMOL kan bevestigen dat scheidsrechtersbaas Howard Webb contact heeft opgenomen met zowel Arsenal als Brighton & Hove Albion om de significante fouten in het VAR-proces in hun respectievelijke Premier League-wedstrijden op zaterdag te erkennen en uit te leggen", aldus een verklaring een dag na de duels.
Buitenspelsituaties
"Beide incidenten, die te wijten waren aan een menselijke fout en verband hielden met de analyse van buitenspelsituaties, worden grondig beoordeeld door PGMOL."
Vanwege het gelijkspel liep Arsenal slechts 1 punt uit op naaste belager Manchester City. De Londense koploper heeft 51 punten, City volgt op 6 punten achterstand.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geleden