Scheidsrechterscommissie erkent fout VAR bij gelijkspel Arsenal
LONDEN (ANP) - De Engelse scheidsrechterscommissie heeft toegegeven dat de VAR een "menselijke fout" heeft gemaakt bij de wedstrijd tussen koploper Arsenal en Brentford van zaterdag (1-1). De gelijkmaker van Brentford had afgekeurd moeten worden vanwege een overtreding in de aanloop naar de treffer.
Ook bij het 1-1 gelijkspel tussen Crystal Palace en Brighton & Hove Albion werd een fout gemaakt, oordeelde de Professional Game Match Officials Limited (PGMOL). Een treffer van Brighton werd onterecht afgekeurd wegens buitenspel, nadat de VAR de lijnen verkeerd had getrokken.
"PGMOL kan bevestigen dat scheidsrechtersbaas Howard Webb contact heeft opgenomen met zowel Arsenal als Brighton & Hove Albion om de significante fouten in het VAR-proces in hun respectievelijke Premier League-wedstrijden op zaterdag te erkennen en uit te leggen", aldus een verklaring een dag na de duels.
Buitenspelsituaties
"Beide incidenten, die te wijten waren aan een menselijke fout en verband hielden met de analyse van buitenspelsituaties, worden grondig beoordeeld door PGMOL."
Vanwege het gelijkspel liep Arsenal slechts 1 punt uit op naaste belager Manchester City. De Londense koploper heeft 51 punten, City volgt op 6 punten achterstand.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
9 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden