Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechtersbaas UEFA: treffer Simons terecht afgekeurd

Scheidsrechtersbaas UEFA: treffer Simons terecht afgekeurd

NYON (ANP) - Het doelpunt van Xavi Simons voor het Nederlands elftal in de tweede groepswedstrijd op het EK tegen Frankrijk (0-0) is terecht afgekeurd. Volgens Roberto Rosetti, de scheidsrechtersbaas van de UEFA, kon doelman Mike Maignan onvoldoende reageren omdat Denzel Dumfries hem in buitenspelpositie hinderde.

Rosetti noemde het niet ideaal dat de videoscheidsrechter ruim twee minuten nodig had om de situatie te beoordelen. "Er zijn altijd elementen voor verbetering", zei hij vlak voor de achtste finales van het EK. "We kunnen de duur van de beoordeling verkorten."

Ronald Koeman snapte vlak na het gelijkspel tegen Frankrijk niet waarom de Engelse scheidsrechter Anthony Taylor de treffer van Simons had afgekeurd. "Ik denk wel dat Denzel de keeper belemmerde", zei de bondscoach van Oranje. "Maar de keeper reageerde niet en dat kwam niet omdat Denzel daar stond. Dus Denzel heeft de doelman niet belemmerd terwijl hij daar stond. Het zegt ook genoeg dat de videoscheidsrechter heel lang nodig had om de situatie te beoordelen. Voor hem was het ook niet meteen duidelijk. Als iets niet meteen duidelijk is, dan moet je volgens mij dat doelpunt goedkeuren."

Nieuwe regel

Het is Rosetti opgevallen dat scheidsrechters 166 kaarten in 36 groepsduels hebben uitgedeeld. Tijdens het vorige EK in 2021 werden er in de eerste ronde 98 spelers bestraft. Volgens Rosetti hebben scheidsrechters op de Europese eindronde in Duitsland goed in de gaten als spelers veelbelovende aanvallen van de tegenstander met een overtreding proberen te stoppen. Daarvoor trokken ze in de groepsfase 35 gele kaarten, tegenover acht drie jaar geleden.

Het aantal overtredingen in de groepsfase (808) ligt nagenoeg op hetzelfde niveau als op het vorige EK (806). Rosetti is zeer te spreken over de nieuwe regel dat alleen de aanvoerders uitgebreid verhaal mogen halen bij de scheidsrechters. "Dat werkt zeer positief", zei hij. "Veel nationale bonden hebben ook al aangeven dat ze dit goed voor het voetbal vinden."

Meer uit Voetbal

Noren beklagen zich: bal zou bij 1-1 kabel hebben geraakt

MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.

2 uur geleden
Bellingham leidt Engeland met twee treffers ook langs Noorwegen

MIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.

3 uur geleden
Argentijn overleden die aan basis stond van invoering rode kaart

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.

5 uur geleden
Saliba en Upamecano doen rustig aan richting duel met Spanje

BOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.

6 uur geleden
Engeland in kwartfinale tegen Noren met Stones en Madueke

MIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.

6 uur geleden
FIFA-baas Infantino 'overweegt' uitbreiding WK naar 64 landen

NEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.

9 uur geleden
Van Bronckhorst ziet Slot wel zitten als bondscoach Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.

12 uur geleden