Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechters staken in Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen

Scheidsrechters staken in Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen

MADRID (ANP) - De openingsronde van de Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen gaat niet door omdat de scheidsrechters staken. De arbiters weigeren om dit weekeinde wedstrijden te leiden en hopen zo betere arbeidsomstandigheden af te dwingen. "Als scheidsrechters willen we het voetbal zo goed mogelijk van dienst zijn, maar dat betekent wel dat er minimumvoorwaarden moeten komen die vergelijkbaar zijn met die van de scheidsrechters in de mannencompetities", staat in een verklaring.

Zaterdag konden onder meer de wedstrijden Atlético Madrid - Real Sociedad en Villarreal - Real Madrid niet doorgaan. De voetbalsters stonden op het geplande aanvangstijdstip wel op het veld en er zat ook publiek op de tribunes, maar de scheidsrechters en assistent-scheidsrechters ontbraken. Daarom moesten de speelsters onverrichter zake weer terug naar de kleedkamer. Landskampioen FC Barcelona zou het zondag moeten opnemen tegen Levante, maar ook die wedstrijd kan niet doorgaan.

De organisatie van La Liga zegt zich niet te laten chanteren. "Als de scheidsrechters en hun assistenten niet op het veld verschijnen, klagen we ze aan." De voetbalsters in de Spaanse competitie hebben enkele jaren geleden ook gestaakt, omdat ze ontevreden waren over de arbeidsomstandigheden. Het leverde hen toen, na maandenlange onderhandelingen, een collectieve arbeidsovereenkomst op.

Meer uit Voetbal

Infantino opent loting met enthousiaste speech

WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.

59 minuten geleden
Wereldvoetbalbond geeft Amerikaanse president Trump vredesprijs

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Bondscoaches Koeman en Advocaat in Kennedy Center voor loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.

1 uur geleden
WK-deelnemers onder extreme veiligheidsmaatregelen naar loting

WASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.

2 uur geleden
Trainer Slot wil eerst terug naar top 4 met zwalkend Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.

5 uur geleden
PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

6 uur geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

7 uur geleden