Scheidsrechters staken in Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen
MADRID (ANP) - De openingsronde van de Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen gaat niet door omdat de scheidsrechters staken. De arbiters weigeren om dit weekeinde wedstrijden te leiden en hopen zo betere arbeidsomstandigheden af te dwingen. "Als scheidsrechters willen we het voetbal zo goed mogelijk van dienst zijn, maar dat betekent wel dat er minimumvoorwaarden moeten komen die vergelijkbaar zijn met die van de scheidsrechters in de mannencompetities", staat in een verklaring.
Zaterdag konden onder meer de wedstrijden Atlético Madrid - Real Sociedad en Villarreal - Real Madrid niet doorgaan. De voetbalsters stonden op het geplande aanvangstijdstip wel op het veld en er zat ook publiek op de tribunes, maar de scheidsrechters en assistent-scheidsrechters ontbraken. Daarom moesten de speelsters onverrichter zake weer terug naar de kleedkamer. Landskampioen FC Barcelona zou het zondag moeten opnemen tegen Levante, maar ook die wedstrijd kan niet doorgaan.
De organisatie van La Liga zegt zich niet te laten chanteren. "Als de scheidsrechters en hun assistenten niet op het veld verschijnen, klagen we ze aan." De voetbalsters in de Spaanse competitie hebben enkele jaren geleden ook gestaakt, omdat ze ontevreden waren over de arbeidsomstandigheden. Het leverde hen toen, na maandenlange onderhandelingen, een collectieve arbeidsovereenkomst op.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
19 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
21 uur geleden