Scheidsrechters staken in Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen
MADRID (ANP) - De openingsronde van de Spaanse voetbalcompetitie voor vrouwen gaat niet door omdat de scheidsrechters staken. De arbiters weigeren om dit weekeinde wedstrijden te leiden en hopen zo betere arbeidsomstandigheden af te dwingen. "Als scheidsrechters willen we het voetbal zo goed mogelijk van dienst zijn, maar dat betekent wel dat er minimumvoorwaarden moeten komen die vergelijkbaar zijn met die van de scheidsrechters in de mannencompetities", staat in een verklaring.
Zaterdag konden onder meer de wedstrijden Atlético Madrid - Real Sociedad en Villarreal - Real Madrid niet doorgaan. De voetbalsters stonden op het geplande aanvangstijdstip wel op het veld en er zat ook publiek op de tribunes, maar de scheidsrechters en assistent-scheidsrechters ontbraken. Daarom moesten de speelsters onverrichter zake weer terug naar de kleedkamer. Landskampioen FC Barcelona zou het zondag moeten opnemen tegen Levante, maar ook die wedstrijd kan niet doorgaan.
De organisatie van La Liga zegt zich niet te laten chanteren. "Als de scheidsrechters en hun assistenten niet op het veld verschijnen, klagen we ze aan." De voetbalsters in de Spaanse competitie hebben enkele jaren geleden ook gestaakt, omdat ze ontevreden waren over de arbeidsomstandigheden. Het leverde hen toen, na maandenlange onderhandelingen, een collectieve arbeidsovereenkomst op.
Meer uit Voetbal
GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
50 minuten geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
16 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
16 uur geleden