Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechters Overtoom en Van Boekel naar WK voor voetbalsters

Scheidsrechters Overtoom en Van Boekel naar WK voor voetbalsters

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters Franca Overtoom en Pol van Boekel zijn komende zomer van de partij op het WK voor voetbalsters in Australië en Nieuw-Zeeland. Overtoom is geselecteerd als assistent-scheidsrechter, Van Boekel als videoarbiter.

De wereldvoetbalbond FIFA selecteerde 33 scheidsrechters, 55 assistenten (grensrechters) en 19 videoarbiters. Van Boekel was in die functie eind vorig jaar ook actief op het WK voor de mannen in Qatar. Danny Makkelie floot toen twee groepswedstrijden. De Nederlander bleef lang in Qatar en maakte kans op een wedstrijd in de beslissende fase van het toernooi, maar hij kreeg tot zijn grote teleurstelling geen aanstelling meer.

De FIFA had voor het WK van de mannen drie vrouwelijke scheidsrechters geselecteerd. Alleen de Française Stéphanie Frappart mocht ook daadwerkelijk een wedstrijd fluiten (Duitsland - Costa Rica). Voor het WK van de vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland heeft de FIFA vooral vrouwelijke arbiters geselecteerd. De videoarbiters zijn wel overwegend mannen, al zitten daar - voor het eerst - ook zes vrouwen bij.

De Nederlandse voetbalsters hebben zich gekwalificeerd voor het WK. De ploeg van bondscoach Andries Jonker treft titelverdediger Verenigde Staten, Vietnam en een land uit de play-offs in de groepsfase.

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

9 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

9 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

11 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

11 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

11 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

12 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

12 uur geleden