Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechters Overtoom en Van Boekel naar WK voor voetbalsters

Scheidsrechters Overtoom en Van Boekel naar WK voor voetbalsters

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters Franca Overtoom en Pol van Boekel zijn komende zomer van de partij op het WK voor voetbalsters in Australië en Nieuw-Zeeland. Overtoom is geselecteerd als assistent-scheidsrechter, Van Boekel als videoarbiter.

De wereldvoetbalbond FIFA selecteerde 33 scheidsrechters, 55 assistenten (grensrechters) en 19 videoarbiters. Van Boekel was in die functie eind vorig jaar ook actief op het WK voor de mannen in Qatar. Danny Makkelie floot toen twee groepswedstrijden. De Nederlander bleef lang in Qatar en maakte kans op een wedstrijd in de beslissende fase van het toernooi, maar hij kreeg tot zijn grote teleurstelling geen aanstelling meer.

De FIFA had voor het WK van de mannen drie vrouwelijke scheidsrechters geselecteerd. Alleen de Française Stéphanie Frappart mocht ook daadwerkelijk een wedstrijd fluiten (Duitsland - Costa Rica). Voor het WK van de vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland heeft de FIFA vooral vrouwelijke arbiters geselecteerd. De videoarbiters zijn wel overwegend mannen, al zitten daar - voor het eerst - ook zes vrouwen bij.

De Nederlandse voetbalsters hebben zich gekwalificeerd voor het WK. De ploeg van bondscoach Andries Jonker treft titelverdediger Verenigde Staten, Vietnam en een land uit de play-offs in de groepsfase.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

57 minuten geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

1 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

3 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

3 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

5 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

5 uur geleden