Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechters Overtoom en Van Boekel naar WK voor voetbalsters

Scheidsrechters Overtoom en Van Boekel naar WK voor voetbalsters

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters Franca Overtoom en Pol van Boekel zijn komende zomer van de partij op het WK voor voetbalsters in Australië en Nieuw-Zeeland. Overtoom is geselecteerd als assistent-scheidsrechter, Van Boekel als videoarbiter.

De wereldvoetbalbond FIFA selecteerde 33 scheidsrechters, 55 assistenten (grensrechters) en 19 videoarbiters. Van Boekel was in die functie eind vorig jaar ook actief op het WK voor de mannen in Qatar. Danny Makkelie floot toen twee groepswedstrijden. De Nederlander bleef lang in Qatar en maakte kans op een wedstrijd in de beslissende fase van het toernooi, maar hij kreeg tot zijn grote teleurstelling geen aanstelling meer.

De FIFA had voor het WK van de mannen drie vrouwelijke scheidsrechters geselecteerd. Alleen de Française Stéphanie Frappart mocht ook daadwerkelijk een wedstrijd fluiten (Duitsland - Costa Rica). Voor het WK van de vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland heeft de FIFA vooral vrouwelijke arbiters geselecteerd. De videoarbiters zijn wel overwegend mannen, al zitten daar - voor het eerst - ook zes vrouwen bij.

De Nederlandse voetbalsters hebben zich gekwalificeerd voor het WK. De ploeg van bondscoach Andries Jonker treft titelverdediger Verenigde Staten, Vietnam en een land uit de play-offs in de groepsfase.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

2 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

2 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

2 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

2 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

3 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

4 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

4 uur geleden