Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechters Belgisch voetbal ervaren toenemende homohaat

Scheidsrechters Belgisch voetbal ervaren toenemende homohaat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Scheidsrechters in het Belgisch voetbal ervaren in toenemende mate homohaat of kwetsende spreekkoren. Een op de zes arbiters heeft het de voorbije twee seizoenen ondervonden. Homofobie komt iets vaker voor in het amateurvoetbal dan in het profvoetbal en de voetbalsupporters zijn de grootste aanstichters. Dat blijkt uit een onderzoek van een student aan de Vrije Universiteit Brussel waarover de krant De Zondag bericht.

De studie is uitgevoerd in opdracht van de Belgische voetbalbond en bestond uit een online enquête onder 1162 scheidsrechters uit alle afdelingen van het Belgisch voetbal. Uit het onderzoek kwam naar voren dat 16,8 procent van de bevraagde scheidsrechters de afgelopen twee seizoenen is geconfronteerd met homofobie, 45 procent van die groep geeft aan dat discriminatie van homoseksuelen alleen maar toeneemt.

Uit het onderzoek blijkt ook dat de voetbalfans de grootste aanstichters zijn van homofobie. Een kwart van de scheidsrechters geeft aan dat het altijd die groep is die discrimineert. 13,6 procent van de arbiters wijst ook spelers aan als verantwoordelijken voor homofobe uitlatingen.

De Belgische bond KBVB zegt zich bewust te zijn van de problematiek. "Elke vorm van discriminatie is er een te veel", aldus een woordvoerster. "We zetten ons samen met alle koepels in om dit tot een absoluut minimum te beperken. Homohaat en andere kwetsende spreekkoren willen we uit de wereld bannen."

Meer uit Voetbal

International Frimpong weken aan de kant door hamstringblessure

LIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.

1 uur geleden
Verdediger Koundé verlengt contract met FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.

3 uur geleden
Zuid-Amerikaans voetbalduel gestaakt om supportersgeweld

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.

6 uur geleden
NEC bestolen voor 15.000 euro aan merchandise

NIJMEGEN (ANP) - Bij Eredivisieclub NEC is afgelopen week voor 15.000 euro aan tenues en andere merchandise gestolen uit het Goffertstadion. Daarbij zaten veel wedstrijdshirts die eigenlijk volgende week in de verkoop zouden gaan. Door de inbraak kan dit maar in beperkte mate.

7 uur geleden
Ajax verhuurt middenvelder Mannsverk aan Sparta Praag

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.

19 uur geleden
Media: PSV bereikt akkoord met Bayern over aankoop Wanner

MÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.

1 dag geleden
AZ zonder geblesseerde Mijnans naar Levski Sofia

ALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.

1 dag geleden