Scheidsrechter Zwayer twijfelt na forse kritiek over terugkeer
BERLIJN (ANP) - De Duitse scheidsrechter Felix Zwayer weet nog niet of hij terugkeert in het betaalde voetbal. De arbiter zegt na zijn optreden in december bij Borussia Dortmund - Bayern München (2-3) met de dood te zijn bedreigd.
"Ik sta nu voor een kamer met twee deuren. De ene deur leidt me terug naar het voetbalveld en de andere leidt me naar een privéleven zonder deze publiciteit, zonder deze druk, zonder deze stress", aldus Zwayer in een interview met Sky TV.
Zwayer kreeg van spelers, stafleden en supporters van Dortmund veel kritiek op zijn optreden in het duel met Bayern. Robert Lewandowski maakte in de 77e minuut de winnende treffer vanuit een strafschop, die Bayern kreeg na hands van Mats Hummels. Borussia-trainer Marco Rose reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter en werd met een rode kaart weggestuurd.
Boete
Middenvelder Jude Bellingham kreeg een boete van 40.000 euro voor de uitspraak: "Je geeft een scheidsrechter die eerder al wedstrijden gemanipuleerd heeft de leiding over de belangrijkste wedstrijd in Duitsland. Wat verwacht je dan?"
Bellingham doelde daarmee op de vermeende betrokkenheid van Zwayer bij een matchfixingzaak uit 2005 rond scheidsrechter Robert Hoyzer. "Ik zou graag van gedachten willen wisselen met Jude Bellingham, in het bijzonder over dit onderwerp", aldus Zwayer in het interview. "Ik ben nu de juiste weg aan het uitstippelen richting mijn keuze."
De Duitse scheidsrechtersbaas Lutz Michael Fröhlich hoopt dat Zwayer een comeback maakt. "We zouden blij zijn als Felix Zwayer bij ons blijft", zegt hij op de website van de Duitse voetbalbond DFB.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
4 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
4 uur geleden