Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Zwayer twijfelt na forse kritiek over terugkeer

Scheidsrechter Zwayer twijfelt na forse kritiek over terugkeer

BERLIJN (ANP) - De Duitse scheidsrechter Felix Zwayer weet nog niet of hij terugkeert in het betaalde voetbal. De arbiter zegt na zijn optreden in december bij Borussia Dortmund - Bayern München (2-3) met de dood te zijn bedreigd.

"Ik sta nu voor een kamer met twee deuren. De ene deur leidt me terug naar het voetbalveld en de andere leidt me naar een privéleven zonder deze publiciteit, zonder deze druk, zonder deze stress", aldus Zwayer in een interview met Sky TV.

Zwayer kreeg van spelers, stafleden en supporters van Dortmund veel kritiek op zijn optreden in het duel met Bayern. Robert Lewandowski maakte in de 77e minuut de winnende treffer vanuit een strafschop, die Bayern kreeg na hands van Mats Hummels. Borussia-trainer Marco Rose reageerde woedend op de beslissing van de scheidsrechter en werd met een rode kaart weggestuurd.

Boete

Middenvelder Jude Bellingham kreeg een boete van 40.000 euro voor de uitspraak: "Je geeft een scheidsrechter die eerder al wedstrijden gemanipuleerd heeft de leiding over de belangrijkste wedstrijd in Duitsland. Wat verwacht je dan?"

Bellingham doelde daarmee op de vermeende betrokkenheid van Zwayer bij een matchfixingzaak uit 2005 rond scheidsrechter Robert Hoyzer. "Ik zou graag van gedachten willen wisselen met Jude Bellingham, in het bijzonder over dit onderwerp", aldus Zwayer in het interview. "Ik ben nu de juiste weg aan het uitstippelen richting mijn keuze."

De Duitse scheidsrechtersbaas Lutz Michael Fröhlich hoopt dat Zwayer een comeback maakt. "We zouden blij zijn als Felix Zwayer bij ons blijft", zegt hij op de website van de Duitse voetbalbond DFB.

Meer uit Voetbal

UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

14 minuten geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

41 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

43 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden