Scheidsrechter Van der Eijk baalt van rode kaart: was te zwaar
GRONINGEN (ANP) - Scheidsrechter Sander van der Eijk vond achteraf niet dat hij NEC'er Souffian El Karouani zaterdag een rode kaart had moeten geven in de uitwedstrijd tegen FC Groningen. "Het was een koppende duwbeweging", zei hij na het zien van de beelden tegen ESPN. "Het was te zwaar, ik ben niet blij met de beslissing."
El Karouani kreeg de bal in de 18e minuut tegen zijn hoofd geschopt toen hij op de grond lag. Toen hij daarna opstond, stond hij even hoofd aan hoofd met Groningen-spits Jørgen Strand Larsen. Van der Eijk gaf El Karouani rood voor de 'koppende duwbweging.
NEC-trainer Rogier Meijer begreep de beslissing van Van der Eijk niet. "Er gebeurt helemaal niets, ik heb dit seizoen ergere voorvallen gezien waar niets aan gedaan wordt. Het is volstrekte willekeur." Middenvelder Lasse Schöne van NEC zei over de scheidsrechter: "Het is een vol stadion, de druk zit erop. Hij is er blijkbaar niet klaar voor."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
34 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
5 uur geleden