Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal
OSS (ANP) - Shona Shukrula heeft als eerste vrouwelijke scheidsrechter een wedstrijd in het betaald voetbal bij de mannen gefloten. De 33-jarige Shukrula leidde het duel tussen TOP Oss en ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie. Die wedstrijd eindigde in een 5-1-zege voor de Hagenaars.
De scheidsrechter had het eerste doelpunt van de avond in het betaald voetbal. Lee Bonis zette ADO in de 5e minuut op voorsprong. Kort daarop scoorde Bonis nog een keer en ook Juho Kilo was nog trefzeker. In de tweede helft scoorde Abel Stensrud voor de thuisploeg.
Daarna wees Shukrula naar de stip na een overtreding op Joel Ideho. Mike Havekotte stopte de strafschop van Alex Schalk echter. Bonis maakte daarna nog zijn derde van de avond en Kilo bepaalde met zijn tweede de eindstand. In de negentigste minuut gaf de scheidsrechter nog rood aan Karim Loukili, die een schop uitdeelde aan Schalk.
Champions League
Shukrula promoveerde in mei naar de groep scheidsrechters betaald voetbal. De arbiter fluit sinds het seizoen 2009/2010 wedstrijden voor de KNVB. De afgelopen seizoenen was ze actief bij de mannen in de Tweede Divisie en sinds 2020 als vierde official in de Keuken Kampioen Divisie. Ze had al de leiding over EK- en WK-kwalificatiewedstrijden en Champions League-wedstrijden voor vrouwen.
In onder meer Frankrijk, Duitsland en Engeland maakten de afgelopen jaren al vrouwelijke scheidsrechters hun debuut in het betaalde voetbal. In Nederland was Franca Overtoom als grensrechter en assistent-scheidsrechter al actief in de Eredivisie.
Genoten
Shukrula zei genoten te hebben van haar debuut in het betaald voetbal. "Op dit moment leef ik mijn droom", zei ze bij ESPN. "Ik ben blij dat de wedstrijd goed is gegaan."
De scheidsrechter gaf toe dat ze best zenuwachtig was geweest. "Het voelde belangrijk voor mijn eigen carrière, maar ook voor de KNVB. Zij willen laten zien dat het niet uitmaakt of je man of vrouw bent, maar dat je hier als goede scheidsrechter kunt fluiten."
De voetballers waren volgens Shukrula er tijdens de wedstrijd helemaal niet mee bezig wie er floot. Over de rode kaart die ze in de slotfase gaf na een natrappende beweging, had ze geen twijfel gehad.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
21 uur geleden