Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal
OSS (ANP) - Shona Shukrula heeft als eerste vrouwelijke scheidsrechter een wedstrijd in het betaald voetbal bij de mannen gefloten. De 33-jarige Shukrula leidde het duel tussen TOP Oss en ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie. Die wedstrijd eindigde in een 5-1-zege voor de Hagenaars.
De scheidsrechter had het eerste doelpunt van de avond in het betaald voetbal. Lee Bonis zette ADO in de 5e minuut op voorsprong. Kort daarop scoorde Bonis nog een keer en ook Juho Kilo was nog trefzeker. In de tweede helft scoorde Abel Stensrud voor de thuisploeg.
Daarna wees Shukrula naar de stip na een overtreding op Joel Ideho. Mike Havekotte stopte de strafschop van Alex Schalk echter. Bonis maakte daarna nog zijn derde van de avond en Kilo bepaalde met zijn tweede de eindstand. In de negentigste minuut gaf de scheidsrechter nog rood aan Karim Loukili, die een schop uitdeelde aan Schalk.
Champions League
Shukrula promoveerde in mei naar de groep scheidsrechters betaald voetbal. De arbiter fluit sinds het seizoen 2009/2010 wedstrijden voor de KNVB. De afgelopen seizoenen was ze actief bij de mannen in de Tweede Divisie en sinds 2020 als vierde official in de Keuken Kampioen Divisie. Ze had al de leiding over EK- en WK-kwalificatiewedstrijden en Champions League-wedstrijden voor vrouwen.
In onder meer Frankrijk, Duitsland en Engeland maakten de afgelopen jaren al vrouwelijke scheidsrechters hun debuut in het betaalde voetbal. In Nederland was Franca Overtoom als grensrechter en assistent-scheidsrechter al actief in de Eredivisie.
Genoten
Shukrula zei genoten te hebben van haar debuut in het betaald voetbal. "Op dit moment leef ik mijn droom", zei ze bij ESPN. "Ik ben blij dat de wedstrijd goed is gegaan."
De scheidsrechter gaf toe dat ze best zenuwachtig was geweest. "Het voelde belangrijk voor mijn eigen carrière, maar ook voor de KNVB. Zij willen laten zien dat het niet uitmaakt of je man of vrouw bent, maar dat je hier als goede scheidsrechter kunt fluiten."
De voetballers waren volgens Shukrula er tijdens de wedstrijd helemaal niet mee bezig wie er floot. Over de rode kaart die ze in de slotfase gaf na een natrappende beweging, had ze geen twijfel gehad.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
19 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
22 uur geleden