Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal

Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal

OSS (ANP) - Shona Shukrula heeft als eerste vrouwelijke scheidsrechter een wedstrijd in het betaald voetbal bij de mannen gefloten. De 33-jarige Shukrula leidde het duel tussen TOP Oss en ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie. Die wedstrijd eindigde in een 5-1-zege voor de Hagenaars.

De scheidsrechter had het eerste doelpunt van de avond in het betaald voetbal. Lee Bonis zette ADO in de 5e minuut op voorsprong. Kort daarop scoorde Bonis nog een keer en ook Juho Kilo was nog trefzeker. In de tweede helft scoorde Abel Stensrud voor de thuisploeg.

Daarna wees Shukrula naar de stip na een overtreding op Joel Ideho. Mike Havekotte stopte de strafschop van Alex Schalk echter. Bonis maakte daarna nog zijn derde van de avond en Kilo bepaalde met zijn tweede de eindstand. In de negentigste minuut gaf de scheidsrechter nog rood aan Karim Loukili, die een schop uitdeelde aan Schalk.

Champions League

Shukrula promoveerde in mei naar de groep scheidsrechters betaald voetbal. De arbiter fluit sinds het seizoen 2009/2010 wedstrijden voor de KNVB. De afgelopen seizoenen was ze actief bij de mannen in de Tweede Divisie en sinds 2020 als vierde official in de Keuken Kampioen Divisie. Ze had al de leiding over EK- en WK-kwalificatiewedstrijden en Champions League-wedstrijden voor vrouwen.

In onder meer Frankrijk, Duitsland en Engeland maakten de afgelopen jaren al vrouwelijke scheidsrechters hun debuut in het betaalde voetbal. In Nederland was Franca Overtoom als grensrechter en assistent-scheidsrechter al actief in de Eredivisie.

Genoten

Shukrula zei genoten te hebben van haar debuut in het betaald voetbal. "Op dit moment leef ik mijn droom", zei ze bij ESPN. "Ik ben blij dat de wedstrijd goed is gegaan."

De scheidsrechter gaf toe dat ze best zenuwachtig was geweest. "Het voelde belangrijk voor mijn eigen carrière, maar ook voor de KNVB. Zij willen laten zien dat het niet uitmaakt of je man of vrouw bent, maar dat je hier als goede scheidsrechter kunt fluiten."

De voetballers waren volgens Shukrula er tijdens de wedstrijd helemaal niet mee bezig wie er floot. Over de rode kaart die ze in de slotfase gaf na een natrappende beweging, had ze geen twijfel gehad.

Meer uit Voetbal

Marokko en Brazilië spelen gelijk, eerste WK-goal PSV'er Saibari

EAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.

15 minuten geleden
Herstelde Verbruggen verdedigt doel van Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.

25 minuten geleden
Koeman: Depay is fit voor basisplaats tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Memphis Depay is voldoende fit voor een basisplaats in het eerste duel op het WK tegen Japan. Dat vertelde Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.

29 minuten geleden
Itakura verwacht dat Japan klaar is voor duel met Oranje

ARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."

1 uur geleden
PSV'er Saibari in basis Marokko tegen Brazilië op WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.

2 uur geleden
Qatar maakt in blessuretijd gelijk tegen sterker Zwitserland

SAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.

3 uur geleden
Coach Rangnick verlengt kort voor eerste WK-duel bij Oostenrijk

WENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.

5 uur geleden