Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal

Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal

OSS (ANP) - Shona Shukrula heeft als eerste vrouwelijke scheidsrechter een wedstrijd in het betaald voetbal bij de mannen gefloten. De 33-jarige Shukrula leidde het duel tussen TOP Oss en ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie. Die wedstrijd eindigde in een 5-1-zege voor de Hagenaars.

De scheidsrechter had het eerste doelpunt van de avond in het betaald voetbal. Lee Bonis zette ADO in de 5e minuut op voorsprong. Kort daarop scoorde Bonis nog een keer en ook Juho Kilo was nog trefzeker. In de tweede helft scoorde Abel Stensrud voor de thuisploeg.

Daarna wees Shukrula naar de stip na een overtreding op Joel Ideho. Mike Havekotte stopte de strafschop van Alex Schalk echter. Bonis maakte daarna nog zijn derde van de avond en Kilo bepaalde met zijn tweede de eindstand. In de negentigste minuut gaf de scheidsrechter nog rood aan Karim Loukili, die een schop uitdeelde aan Schalk.

Champions League

Shukrula promoveerde in mei naar de groep scheidsrechters betaald voetbal. De arbiter fluit sinds het seizoen 2009/2010 wedstrijden voor de KNVB. De afgelopen seizoenen was ze actief bij de mannen in de Tweede Divisie en sinds 2020 als vierde official in de Keuken Kampioen Divisie. Ze had al de leiding over EK- en WK-kwalificatiewedstrijden en Champions League-wedstrijden voor vrouwen.

In onder meer Frankrijk, Duitsland en Engeland maakten de afgelopen jaren al vrouwelijke scheidsrechters hun debuut in het betaalde voetbal. In Nederland was Franca Overtoom als grensrechter en assistent-scheidsrechter al actief in de Eredivisie.

Genoten

Shukrula zei genoten te hebben van haar debuut in het betaald voetbal. "Op dit moment leef ik mijn droom", zei ze bij ESPN. "Ik ben blij dat de wedstrijd goed is gegaan."

De scheidsrechter gaf toe dat ze best zenuwachtig was geweest. "Het voelde belangrijk voor mijn eigen carrière, maar ook voor de KNVB. Zij willen laten zien dat het niet uitmaakt of je man of vrouw bent, maar dat je hier als goede scheidsrechter kunt fluiten."

De voetballers waren volgens Shukrula er tijdens de wedstrijd helemaal niet mee bezig wie er floot. Over de rode kaart die ze in de slotfase gaf na een natrappende beweging, had ze geen twijfel gehad.

Meer uit Voetbal

PSG verliest voor eigen publiek van AS Monaco

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).

9 uur geleden
Spits Parrott schiet Real Betis naar zege op Real Madrid

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

9 uur geleden
Isak helpt Liverpool met dank aan Gakpo aan eerste competitiezege

IPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).

10 uur geleden
Sparta speelt in Eredivisie gelijk tegen PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.

11 uur geleden
Deze zomer ruim meer transfers in Nederlandse betaalde voetbal

ZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.

18 uur geleden
Veel duels tussen Nederlandse topvoetbalsters in Champions League

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.

19 uur geleden
PSV tegen Ajax nog zonder nieuwelingen Ouaissa en Lammers

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.

19 uur geleden