Scheidsrechter Shukrula fluit eerste duel in betaald voetbal
OSS (ANP) - Shona Shukrula heeft als eerste vrouwelijke scheidsrechter een wedstrijd in het betaald voetbal bij de mannen gefloten. De 33-jarige Shukrula leidde het duel tussen TOP Oss en ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie. Die wedstrijd eindigde in een 5-1-zege voor de Hagenaars.
De scheidsrechter had het eerste doelpunt van de avond in het betaald voetbal. Lee Bonis zette ADO in de 5e minuut op voorsprong. Kort daarop scoorde Bonis nog een keer en ook Juho Kilo was nog trefzeker. In de tweede helft scoorde Abel Stensrud voor de thuisploeg.
Daarna wees Shukrula naar de stip na een overtreding op Joel Ideho. Mike Havekotte stopte de strafschop van Alex Schalk echter. Bonis maakte daarna nog zijn derde van de avond en Kilo bepaalde met zijn tweede de eindstand. In de negentigste minuut gaf de scheidsrechter nog rood aan Karim Loukili, die een schop uitdeelde aan Schalk.
Champions League
Shukrula promoveerde in mei naar de groep scheidsrechters betaald voetbal. De arbiter fluit sinds het seizoen 2009/2010 wedstrijden voor de KNVB. De afgelopen seizoenen was ze actief bij de mannen in de Tweede Divisie en sinds 2020 als vierde official in de Keuken Kampioen Divisie. Ze had al de leiding over EK- en WK-kwalificatiewedstrijden en Champions League-wedstrijden voor vrouwen.
In onder meer Frankrijk, Duitsland en Engeland maakten de afgelopen jaren al vrouwelijke scheidsrechters hun debuut in het betaalde voetbal. In Nederland was Franca Overtoom als grensrechter en assistent-scheidsrechter al actief in de Eredivisie.
Genoten
Shukrula zei genoten te hebben van haar debuut in het betaald voetbal. "Op dit moment leef ik mijn droom", zei ze bij ESPN. "Ik ben blij dat de wedstrijd goed is gegaan."
De scheidsrechter gaf toe dat ze best zenuwachtig was geweest. "Het voelde belangrijk voor mijn eigen carrière, maar ook voor de KNVB. Zij willen laten zien dat het niet uitmaakt of je man of vrouw bent, maar dat je hier als goede scheidsrechter kunt fluiten."
De voetballers waren volgens Shukrula er tijdens de wedstrijd helemaal niet mee bezig wie er floot. Over de rode kaart die ze in de slotfase gaf na een natrappende beweging, had ze geen twijfel gehad.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de zevende speelronde van de Premier League eindelijk zijn eerste overwinning geboekt. De ploeg van de internationals Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke won in het eigen stadion met 3-1 van Coventry City. De Spurs verlieten dankzij de verdiende 3 punten de laatste plaats en staan nu zelfs boven Coventry op de zestiende plaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.
4 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
1 dag geleden