Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar EK

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar EK

NYON (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie is komende zomer actief op het Europees kampioenschap in Duitsland. De 41-jarige Nederlander is door de UEFA aangewezen als een van de achttien arbiters.

Voor Makkelie wordt het zijn tweede EK. Drie jaar terug had hij onder meer de leiding tijdens de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Zijn landgenoot Björn Kuipers, inmiddels gestopt als scheidsrechter, floot toen de finale tussen Engeland en Italië. Makkelie was anderhalf jaar geleden ook actief op het WK in Qatar.

Makkelie is de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK en wordt in Duitsland ondersteund door zijn vaste team, bestaande uit assistent-scheidsrechters Hessel Steegstra en Jan de Vries. Ook Rob Dieperink maakt in zijn rol als videoscheidsrechter deel uit van het vaste viertal. Pol van Boekel gaat ook als videoscheidsrechter naar het EK.

Mijlpaal

"Ik ben bijzonder trots dat we zijn geselecteerd", reageert Makkelie via de KNVB. "Het is het tweede EK waarvoor we zijn geselecteerd en dit is opnieuw een mooie mijlpaal. Het is een eer dat we tot zo'n selecte groep topscheidsrechters behoren. We gaan er een succesvol EK van maken in Duitsland."

De UEFA wees verder Artur Soares Dias (Portugal), Jesús Gil Manzano (Spanje), Marco Guida (Italië), Istvan Kovacs (Roemenië), Ivan Kruzliak (Slowakije), François Letexier (Frankrijk), Szymon Marciniak (Polen), Halil Umut Meler (Turkije), Glenn Nyberg (Zweden), Michael Oliver (Engeland), Daniele Orsato (Italië), Sandro Schärer (Zwitserland), Daniel Siebert (Duitsland), Anthony Taylor (Engeland), Clément Turpin (Frankrijk), Slavko Vincic (Slovenië) en Felix Zwayer (Duitsland) aan.

Meer uit Voetbal

Bayern knokt zich in eerste ronde Duitse beker langs Osnabrück

OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.

6 uur geleden
sc Heerenveen legt Uldrikis voor één seizoen vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.

6 uur geleden
PSV bereikt akkoord met Celtic over 19-jarige Van den Berg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.

6 uur geleden
AZ verkoopt verdediger Dekker aan Willem II

ALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.

6 uur geleden
Bij PSV vertrokken Boadu tekent bij Watford

WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.

16 uur geleden
Voormalig aanvoerder Brouwers vertrekt bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.

18 uur geleden
Aanvaller Flemming blijft in Premier League en tekent bij Ipswich

IPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.

18 uur geleden