Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar EK

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar EK

NYON (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie is komende zomer actief op het Europees kampioenschap in Duitsland. De 41-jarige Nederlander is door de UEFA aangewezen als een van de achttien arbiters.

Voor Makkelie wordt het zijn tweede EK. Drie jaar terug had hij onder meer de leiding tijdens de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Zijn landgenoot Björn Kuipers, inmiddels gestopt als scheidsrechter, floot toen de finale tussen Engeland en Italië. Makkelie was anderhalf jaar geleden ook actief op het WK in Qatar.

Makkelie is de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK en wordt in Duitsland ondersteund door zijn vaste team, bestaande uit assistent-scheidsrechters Hessel Steegstra en Jan de Vries. Ook Rob Dieperink maakt in zijn rol als videoscheidsrechter deel uit van het vaste viertal. Pol van Boekel gaat ook als videoscheidsrechter naar het EK.

Mijlpaal

"Ik ben bijzonder trots dat we zijn geselecteerd", reageert Makkelie via de KNVB. "Het is het tweede EK waarvoor we zijn geselecteerd en dit is opnieuw een mooie mijlpaal. Het is een eer dat we tot zo'n selecte groep topscheidsrechters behoren. We gaan er een succesvol EK van maken in Duitsland."

De UEFA wees verder Artur Soares Dias (Portugal), Jesús Gil Manzano (Spanje), Marco Guida (Italië), Istvan Kovacs (Roemenië), Ivan Kruzliak (Slowakije), François Letexier (Frankrijk), Szymon Marciniak (Polen), Halil Umut Meler (Turkije), Glenn Nyberg (Zweden), Michael Oliver (Engeland), Daniele Orsato (Italië), Sandro Schärer (Zwitserland), Daniel Siebert (Duitsland), Anthony Taylor (Engeland), Clément Turpin (Frankrijk), Slavko Vincic (Slovenië) en Felix Zwayer (Duitsland) aan.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Chelsea na strafschoppen in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.

6 uur geleden
Sc Heerenveen bekert verder na uitzege op Excelsior Maassluis

MAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.

6 uur geleden
Willem II haalt Streppel terug als hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.

10 uur geleden
TOP Oss schakelt PEC Zwolle uit in KNVB-beker

ZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.

10 uur geleden
Fortuna ten koste van Sparta door in KNVB-beker na penalty's

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.

11 uur geleden
Trainer Kompany van Bayern München heeft ziekenhuis verlaten

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.

11 uur geleden
Internazionale wint dankzij twee eigen doelpunten van Venezia

VENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.

12 uur geleden