Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar EK

Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar EK

NYON (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie is komende zomer actief op het Europees kampioenschap in Duitsland. De 41-jarige Nederlander is door de UEFA aangewezen als een van de achttien arbiters.

Voor Makkelie wordt het zijn tweede EK. Drie jaar terug had hij onder meer de leiding tijdens de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Zijn landgenoot Björn Kuipers, inmiddels gestopt als scheidsrechter, floot toen de finale tussen Engeland en Italië. Makkelie was anderhalf jaar geleden ook actief op het WK in Qatar.

Makkelie is de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK en wordt in Duitsland ondersteund door zijn vaste team, bestaande uit assistent-scheidsrechters Hessel Steegstra en Jan de Vries. Ook Rob Dieperink maakt in zijn rol als videoscheidsrechter deel uit van het vaste viertal. Pol van Boekel gaat ook als videoscheidsrechter naar het EK.

Mijlpaal

"Ik ben bijzonder trots dat we zijn geselecteerd", reageert Makkelie via de KNVB. "Het is het tweede EK waarvoor we zijn geselecteerd en dit is opnieuw een mooie mijlpaal. Het is een eer dat we tot zo'n selecte groep topscheidsrechters behoren. We gaan er een succesvol EK van maken in Duitsland."

De UEFA wees verder Artur Soares Dias (Portugal), Jesús Gil Manzano (Spanje), Marco Guida (Italië), Istvan Kovacs (Roemenië), Ivan Kruzliak (Slowakije), François Letexier (Frankrijk), Szymon Marciniak (Polen), Halil Umut Meler (Turkije), Glenn Nyberg (Zweden), Michael Oliver (Engeland), Daniele Orsato (Italië), Sandro Schärer (Zwitserland), Daniel Siebert (Duitsland), Anthony Taylor (Engeland), Clément Turpin (Frankrijk), Slavko Vincic (Slovenië) en Felix Zwayer (Duitsland) aan.

Meer uit Voetbal

Xavi schuldbewust na slechte eerste helft: dit was mijn fout

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.

1 uur geleden
Casparij met Manchester City gelijk tegen Real Madrid

MANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.

1 uur geleden
Dumfries geeft Oranje complimenten voor wilskracht na rust

THESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.

1 uur geleden
Van Dijk noemt eerste helft Oranje bij Grieken onacceptabel

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.

1 uur geleden
Portugal wint ook zonder Ronaldo van Denemarken

KOPENHAGEN (ANP) - De voetballers van Portugal hebben zonder vedette Cristiano Ronaldo tegen Denemarken de derde zege in de Nations League geboekt. In Kopenhagen wonnen de Portugezen met 4-2 na eerdere zeges op Wales en Noorwegen.

1 uur geleden
Oranje redt na zwakke eerste helft in Griekenland alsnog een punt

THESSALONIKI (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een eerste nederlaag onder leiding van bondscoach Xavi Hernández moeizaam voorkomen. De uitwedstrijd tegen Griekenland eindigde in Thessaloniki in 2-2. Bij rust keek Oranje nog tegen een achterstand van 2-0 aan.

1 uur geleden
Oranje speelt in Nations League gelijk (2-2) bij Griekenland

THESSALONIKI (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een eerste nederlaag in de Nations League moeizaam voorkomen. Na een slechte eerste helft kwam het elftal van bondscoach Xavi Hernández in Thessaloniki tegen Griekenland na rust alsnog langszij: 2-2.

2 uur geleden