Scheidsrechter Makkelie leidt zondag Klassieker in Amsterdam
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is zondag de scheidsrechter bij de Klassieker in Amsterdam. De arbiter leidt het duel tussen Ajax en Feyenoord dat om 14.30 uur begint in de Johan Cruijff ArenA. Koploper Feyenoord verdedigt een voorsprong van 3 punten op nummer 2 Ajax.
Makkelie krijgt assistentie van Hessel Steegstra en Jan de Vries. Edwin van de Graaf is de vierde official. Rob Dieperink is de videoscheidsrechter met Charles Schaap als assistent.
Het is voor de derde keer op een rij dat Makkelie de Klassieker in Amsterdam fluit. De wedstrijd in de ArenA eindigde in 2022 in een 3-2-overwinning voor de Amsterdammers. Een jaar daarvoor werd het 1-0 voor Ajax. Makkelie was vorige week nog scheidsrechter bij de wedstrijd Chelsea - Borussia Dortmund in de Champions League.
Serdar Gözübüyük had eerder dit seizoen de leiding over de Klassieker in Rotterdam. Het duel in De Kuip eindigde in januari in 1-1.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
16 uur geleden