Scheidsrechter Makkelie leidt op EK tweede groepsduel Duitsland
STUTTGART (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt woensdag op het EK de tweede groepswedstrijd van Duitsland. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann neemt het om 18.00 uur in Stuttgart op tegen Hongarije.
Het is voor Makkelie, die de enige Nederlandse scheidsrechter op het EK is, zijn eerste duel dit toernooi. Hessel Steegstra en Jan de Vries assisteren hem als grensrechters, Serdar Gözübüyük is de vierde official en Rob Dieperink de videoscheidsrechter.
Duitsland begon het toernooi met een zege van 5-1 op Schotland. Hongarije verloor met 3-1 van Zwitserland.
Videoscheidsrechter
Voor de 41-jarige Makkelie is het zijn tweede EK. Drie jaar terug had hij onder meer de leiding tijdens de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Zijn landgenoot Björn Kuipers, inmiddels gestopt als scheidsrechter, floot toen de finale tussen Engeland en Italië. Makkelie was ruim anderhalf jaar geleden ook actief op het WK in Qatar. Vorige maand had hij nog de leiding bij de tweede halve finale in de Europa League tussen Bayer Leverkusen en AS Roma.
Dieperink begint maandag aan zijn eerste wedstrijd, als hij videoscheidsrechter (VAR) is bij de ontmoeting tussen Roemenië en Oekraïne. Pol van Boekel assisteert hem (AVAR).
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
13 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
19 uur geleden