Scheidsrechter Makkelie fluit Ajax - Feyenoord
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Danny Makkelie aangewezen als scheidsrechter voor de topper tussen Ajax en Feyenoord. De 'Klassieker' wordt zondag om 16.45 uur gespeeld in de Johan Cruijff ArenA. Hessel Steegstra en Jan de Vries zijn de assistent-scheidsrechters.
Het is het eerste duel dit seizoen tussen de aartsrivalen. Voor Feyenoord is het bovendien de eerste wedstrijd tegen een ploeg uit de 'traditionele' top 3. De toppers in de Eredivisie waren bewust in het nieuwe jaar gepland, in de hoop dat versoepelde coronamaatregelen de aanwezigheid van toeschouwers mogelijk zouden maken. Dat is echter niet het geval. In de eerste topper van het seizoen speelden Ajax en PSV zondag in Amsterdam met 2-2 gelijk.
Feyenoord staat 3 punten achter op koploper Ajax. Nummer 2 PSV heeft 1 punt achterstand. De Eindhovenaren spelen zaterdagavond in Rotterdam tegen Sparta.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.
2 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
1 dag geleden