Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Kuipers stopt na Johan Cruijff Schaal

Scheidsrechter Kuipers stopt na Johan Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - Topscheidsrechter Björn Kuipers houdt ermee op. De arbiter fluit zijn laatste wedstrijd op 7 augustus in het duel om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV. "Het is mooi geweest. Ze zeggen weleens dat je op je hoogtepunt moet stoppen. En wat dat betreft, is er geen mooier moment dan dit", zegt Kuipers in De Telegraaf.

Kuipers floot begin deze maand op Wembley in Londen de finale van het EK, waarin Italië na strafschoppen Engeland versloeg. "Ik heb in veel kranten gelezen dat dit mijn internationale afscheid was", zei Kuipers toen bij terugkeer op Schiphol. "Maar ik ben zo ver nog niet."

Tijdens zijn vakantie besloot de 48-jarige Oldenzaler echter dat het toch mooi is geweest. "Nooit had ik kunnen bedenken dat ik zo'n prachtige loopbaan zou krijgen", zegt Kuipers, die de eerste Nederlandse arbiter ooit is die een EK- of WK-finale leidde. "Italië - Engeland voelt echt als de kroon op mijn werk en die zal ik nooit vergeten."

Kuipers zal alleen nog in actie komen in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. "Ik heb aangegeven graag nog in een vol stadion in Nederland te fluiten", zegt hij. "En dan is Ajax - PSV natuurlijk een prachtig affiche."

Meer uit Voetbal

Ajax haalt aanvaller Tsygankov van Girona FC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Viktor Tsygankov overgenomen van Girona. De 28-jarige vleugelspeler uit Oekraïne heeft bij Ajax een ​​contract getekend dat loopt tot en met 30 juni 2029, maakte de club via X bekend.

28 minuten geleden
Verdediger Gooijer verruilt Ajax voor Belgische club Lommel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax laat Tristan Gooijer vertrekken naar Lommel SK uit België. De partijen hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 21-jarige verdediger naar de Belgische club.

46 minuten geleden
Oranje-international Aké met Fenerbahçe naar Champions League

LYON (ANP) - Fenerbahçe heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Turkse topclub won in de play-offs in Frankrijk met 2-1 bij Olympique Lyon. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

13 uur geleden
Mbappé leidt Real Madrid met drie treffers langs Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. Het elftal van trainer José Mourinho nam na rust afstand van Real Sociedad: 4-1. Real was de competitie zaterdag begonnen met een late zege op Espanyol (1-2).

13 uur geleden
FIFA: alle gekwalificeerde landen zijn bij WK vrouwen onder 20

ZÜRICH (ANP) - Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.

18 uur geleden
Ook Italiaanse voetbalbond niet achter herverkiezing Infantino

ROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.

20 uur geleden
Ajax-coach ziet vleugelspits Tsygankov als gewenste versterking

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.

21 uur geleden