Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Kuipers stopt na Johan Cruijff Schaal

Scheidsrechter Kuipers stopt na Johan Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - Topscheidsrechter Björn Kuipers houdt ermee op. De arbiter fluit zijn laatste wedstrijd op 7 augustus in het duel om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV. "Het is mooi geweest. Ze zeggen weleens dat je op je hoogtepunt moet stoppen. En wat dat betreft, is er geen mooier moment dan dit", zegt Kuipers in De Telegraaf.

Kuipers floot begin deze maand op Wembley in Londen de finale van het EK, waarin Italië na strafschoppen Engeland versloeg. "Ik heb in veel kranten gelezen dat dit mijn internationale afscheid was", zei Kuipers toen bij terugkeer op Schiphol. "Maar ik ben zo ver nog niet."

Tijdens zijn vakantie besloot de 48-jarige Oldenzaler echter dat het toch mooi is geweest. "Nooit had ik kunnen bedenken dat ik zo'n prachtige loopbaan zou krijgen", zegt Kuipers, die de eerste Nederlandse arbiter ooit is die een EK- of WK-finale leidde. "Italië - Engeland voelt echt als de kroon op mijn werk en die zal ik nooit vergeten."

Kuipers zal alleen nog in actie komen in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. "Ik heb aangegeven graag nog in een vol stadion in Nederland te fluiten", zegt hij. "En dan is Ajax - PSV natuurlijk een prachtig affiche."

Meer uit Voetbal

Voetbalduels in Argentinië in 10e minuut onderbroken voor Messi

BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.

1 uur geleden
Bayern knokt zich in eerste ronde Duitse beker langs Osnabrück

OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.

10 uur geleden
sc Heerenveen legt Uldrikis voor één seizoen vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.

10 uur geleden
PSV bereikt akkoord met Celtic over 19-jarige Van den Berg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.

10 uur geleden
AZ verkoopt verdediger Dekker aan Willem II

ALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.

10 uur geleden
Bij PSV vertrokken Boadu tekent bij Watford

WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.

20 uur geleden
Voormalig aanvoerder Brouwers vertrekt bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.

22 uur geleden