
Scheidsrechter Kuipers stopt na Johan Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - Topscheidsrechter Björn Kuipers houdt ermee op. De arbiter fluit zijn laatste wedstrijd op 7 augustus in het duel om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV. "Het is mooi geweest. Ze zeggen weleens dat je op je hoogtepunt moet stoppen. En wat dat betreft, is er geen mooier moment dan dit", zegt Kuipers in De Telegraaf.
Kuipers floot begin deze maand op Wembley in Londen de finale van het EK, waarin Italië na strafschoppen Engeland versloeg. "Ik heb in veel kranten gelezen dat dit mijn internationale afscheid was", zei Kuipers toen bij terugkeer op Schiphol. "Maar ik ben zo ver nog niet."
Tijdens zijn vakantie besloot de 48-jarige Oldenzaler echter dat het toch mooi is geweest. "Nooit had ik kunnen bedenken dat ik zo'n prachtige loopbaan zou krijgen", zegt Kuipers, die de eerste Nederlandse arbiter ooit is die een EK- of WK-finale leidde. "Italië - Engeland voelt echt als de kroon op mijn werk en die zal ik nooit vergeten."
Kuipers zal alleen nog in actie komen in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. "Ik heb aangegeven graag nog in een vol stadion in Nederland te fluiten", zegt hij. "En dan is Ajax - PSV natuurlijk een prachtig affiche."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami kan zaterdag in de eerste wedstrijd op het WK voor clubteams niet beschikken over Jordi Alba. De Spaanse linkervleugelverdediger is niet op tijd fit voor de confrontatie met Al Ahly uit Egypte.
49 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - MVV moet het kunstgrasveld in stadion De Geusselt vervangen. Het huidige veld is afgekeurd door de KNVB, meldt de Maastrichtse voetbalclub. Om aan de licentievoorwaarden van de voetbalbond te voldoen, is een nieuw veld nodig.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Botic van de Zandschulp neemt na ruim een jaar afscheid van zijn coach Peter Lucassen. Dat meldt de 29-jarige Nederlandse tennisser op Instagram.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars blijft op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer voor Antwerp. De technisch directeur heeft een afzegging ontvangen van Rik De Mil, die voor een langer verblijf bij Charleroi heeft gekozen.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Odilon Kossounou keert niet terug bij Bayer Leverkusen. De verdediger uit Ivoorkust speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Atalanta. De club uit Bergamo heeft de mogelijkheid benut om hem definitief over te nemen.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - James Milner houdt nog altijd kans op het record van de meeste wedstrijden in de Premier League. De 39-jarige middenvelder verlengde vrijdag zijn contract bij Brighton & Hove Albion met een jaar.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de strijd om het Argentijnse talent Franco Mastantuono gewonnen. De 17-jarige middenvelder heeft een zesjarig contract ondertekend, zo meldt de Spaanse topclub.
7 uur geleden