Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers zei het zondag wat omslachtig, maar hij gaf toe dat hij Ajax in de thuiswedstrijd tegen PSV een strafschop had moeten geven. "Ik heb wel een voorkeur voor een strafschop. Dat is wat anders dan dat ik het een honderd procent strafschop vind", zei Kuipers, daarmee doelend op de overtreding van de Franse verdediger Olivier Boscagli op Ajax-verdediger Sergiño Dest. Ajax leidde op dat moment met 1-0 en bij die stand bleef het ook.
"Zeker op basis van de beelden achter het doel heb ik een voorkeur voor een strafschop", vervolgde Kuipers. "Dan zie je dat het been wordt uitgestoken en dat Dest over dat been gaat. Maar als je het beeld vanuit mij ziet, dan denk je te zien dat het contact niet plaatsvindt. Het leek een soort 'heupmoment'."
Kuipers werd door videoscheidsrechter Bas Nijhuis niet naar de zijkant van het veld geroepen om de situatie terug te kijken. "We gaan nooit naar de monitor als het een twijfelgeval is. We gaan alleen naar de monitor als we een duidelijke fout hebben gemaakt", legde de scheidsrechter uit. "We blijven nu met een twijfelgeval zitten. Gelukkig heeft het geen gevolgen voor het eindresultaat gehad, daar ben ik wel blij mee. Als Bas mij had geroepen, had ik een strafschop gegeven. Maar Bas heeft het, op basis van de regels, goed gedaan."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
10 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
10 uur geleden