Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax

Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers zei het zondag wat omslachtig, maar hij gaf toe dat hij Ajax in de thuiswedstrijd tegen PSV een strafschop had moeten geven. "Ik heb wel een voorkeur voor een strafschop. Dat is wat anders dan dat ik het een honderd procent strafschop vind", zei Kuipers, daarmee doelend op de overtreding van de Franse verdediger Olivier Boscagli op Ajax-verdediger Sergiño Dest. Ajax leidde op dat moment met 1-0 en bij die stand bleef het ook.

"Zeker op basis van de beelden achter het doel heb ik een voorkeur voor een strafschop", vervolgde Kuipers. "Dan zie je dat het been wordt uitgestoken en dat Dest over dat been gaat. Maar als je het beeld vanuit mij ziet, dan denk je te zien dat het contact niet plaatsvindt. Het leek een soort 'heupmoment'."

Kuipers werd door videoscheidsrechter Bas Nijhuis niet naar de zijkant van het veld geroepen om de situatie terug te kijken. "We gaan nooit naar de monitor als het een twijfelgeval is. We gaan alleen naar de monitor als we een duidelijke fout hebben gemaakt", legde de scheidsrechter uit. "We blijven nu met een twijfelgeval zitten. Gelukkig heeft het geen gevolgen voor het eindresultaat gehad, daar ben ik wel blij mee. Als Bas mij had geroepen, had ik een strafschop gegeven. Maar Bas heeft het, op basis van de regels, goed gedaan."

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

6 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

7 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

10 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

12 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

13 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

13 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

14 uur geleden