Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax

Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers zei het zondag wat omslachtig, maar hij gaf toe dat hij Ajax in de thuiswedstrijd tegen PSV een strafschop had moeten geven. "Ik heb wel een voorkeur voor een strafschop. Dat is wat anders dan dat ik het een honderd procent strafschop vind", zei Kuipers, daarmee doelend op de overtreding van de Franse verdediger Olivier Boscagli op Ajax-verdediger Sergiño Dest. Ajax leidde op dat moment met 1-0 en bij die stand bleef het ook.

"Zeker op basis van de beelden achter het doel heb ik een voorkeur voor een strafschop", vervolgde Kuipers. "Dan zie je dat het been wordt uitgestoken en dat Dest over dat been gaat. Maar als je het beeld vanuit mij ziet, dan denk je te zien dat het contact niet plaatsvindt. Het leek een soort 'heupmoment'."

Kuipers werd door videoscheidsrechter Bas Nijhuis niet naar de zijkant van het veld geroepen om de situatie terug te kijken. "We gaan nooit naar de monitor als het een twijfelgeval is. We gaan alleen naar de monitor als we een duidelijke fout hebben gemaakt", legde de scheidsrechter uit. "We blijven nu met een twijfelgeval zitten. Gelukkig heeft het geen gevolgen voor het eindresultaat gehad, daar ben ik wel blij mee. Als Bas mij had geroepen, had ik een strafschop gegeven. Maar Bas heeft het, op basis van de regels, goed gedaan."

Meer uit Voetbal

Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

8 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

8 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

14 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

15 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden