Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax

Scheidsrechter Kuipers: het was een strafschop voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers zei het zondag wat omslachtig, maar hij gaf toe dat hij Ajax in de thuiswedstrijd tegen PSV een strafschop had moeten geven. "Ik heb wel een voorkeur voor een strafschop. Dat is wat anders dan dat ik het een honderd procent strafschop vind", zei Kuipers, daarmee doelend op de overtreding van de Franse verdediger Olivier Boscagli op Ajax-verdediger Sergiño Dest. Ajax leidde op dat moment met 1-0 en bij die stand bleef het ook.

"Zeker op basis van de beelden achter het doel heb ik een voorkeur voor een strafschop", vervolgde Kuipers. "Dan zie je dat het been wordt uitgestoken en dat Dest over dat been gaat. Maar als je het beeld vanuit mij ziet, dan denk je te zien dat het contact niet plaatsvindt. Het leek een soort 'heupmoment'."

Kuipers werd door videoscheidsrechter Bas Nijhuis niet naar de zijkant van het veld geroepen om de situatie terug te kijken. "We gaan nooit naar de monitor als het een twijfelgeval is. We gaan alleen naar de monitor als we een duidelijke fout hebben gemaakt", legde de scheidsrechter uit. "We blijven nu met een twijfelgeval zitten. Gelukkig heeft het geen gevolgen voor het eindresultaat gehad, daar ben ik wel blij mee. Als Bas mij had geroepen, had ik een strafschop gegeven. Maar Bas heeft het, op basis van de regels, goed gedaan."

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Atlético Madrid bij start Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.

7 uur geleden
PSG begint Champions League met ruime zege op Slovan Bratislava

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.

8 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is nu beste ploeg van de wereld

BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.

8 uur geleden
Valente baalt van tegentreffers, maar geniet ook van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."

9 uur geleden
Demirović leidt VfB Stuttgart naar zege op Viking FK

STUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.

10 uur geleden
Twente boekt tegen Telstar derde competitiezege

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.

10 uur geleden
Oppermachtig FC Barcelona scoort vijf keer tegen Feyenoord

BARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.

10 uur geleden