Scheidsrechter Kamphuis leidt Rotterdamse stadsderby
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Jochem Kamphuis leidt woensdag het duel tussen Feyenoord en Sparta Rotterdam in de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. Dany Makkelie fluit de andere halve finale tussen FC Utrecht en FC Groningen. De winnaars van beide duels strijden zaterdag om een Europees ticket.
Arbiter Jeroen Manschot moet donderdag het duel tussen NEC en Roda JC in de play-offs om promotie en degradatie in goede banen leiden. Allard Lindhout heeft de leiding over de andere halve eindstrijd tussen FC Emmen en NAC Breda. De winnaars van beide halve finales treffen elkaar zondag voor een beslissende wedstrijd om een plaats in de Eredivisie van komend seizoen.
De KNVB hoopt dat er publiek aanwezig mag zijn bij alle wedstrijden in de play-offs. De nationale voetbalbond voert daar gesprekken over met de overheid. Het kabinet neemt maandag een beslissing.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.
17 minuten geledenMIAMI (ANP) - Dick Advocaat (78) staat op woensdagavond even als honkballer in de schijnwerpers. De bondscoach van de voetballers van Curaçao mag samen met aanvoerder Leandro Bacuna (34) de eerste bal gooien bij de honkbalwedstrijd tussen de Miami Marlins en de Arizona Diamondbacks. Advocaat speelde in zijn tienerjaren honkbal bij het Haagse ADO, waar hij een talentvol catcher was.
59 minuten geledenAUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Marten de Roon ziet op het komende wereldkampioenschap een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als begeleider van ontevreden Oranje-internationals. "Ik ben iemand die observeert en veel ziet. Groepsdynamiek is bij een eindtoernooi heel belangrijk. Ik kan op dat vlak iets toevoegen", zegt de 35-jarige middenvelder van Atalanta, die de oudste speler in de WK-selectie van het Nederlands elftal is.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn ondanks een 3-1-thuiszege op Polen veroordeeld tot de play-offs in het kwalificatietraject voor het WK van volgend jaar. Oranje had een gelijkspel nodig bij Frankrijk - Ierland, maar de Fransen wonnen met 1-0. Daardoor plaatsen 'Les Bleues' zich als groepswinnaar rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië over iets meer dan een jaar.
10 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geleden