Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechter Blom fluit kampioenswedstrijd Ajax

Scheidsrechter Blom fluit kampioenswedstrijd Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Kevin Blom heeft zondag in Amsterdam de leiding over de kampioenswedstrijd van Ajax. De ploeg van trainer Erik ten Hag heeft in de Johan Cruijff ArenA tegen het opgeleefde FC Emmen (aftrap 14.30 uur) aan een gelijkspel genoeg om zich te verzekeren van de 35e landstitel.

Vier wedstrijden voor het einde van de competitie staat Ajax 12 punten voor op PSV. Het doelsaldo van de Amsterdammers is ook veel beter (+68 tegen +35). Ajax vierde zondag na de winst op AZ (2-0) al een officieus kampioensfeestje met de 7500 supporters die de ArenA in mochten. Komende zondag kan aanvoerder Dusan Tadic dan ook de schaal in ontvangst nemen, mits Ajax niet verliest van Emmen. Ajax won vorige week al de KNVB-beker.

De topper van vrijdag in de Keuken Kampioen Divisie tussen kampioen SC Cambuur en De Graafschap, dat ook afkoerst op promotie naar de Eredivisie, staat onder leiding van scheidsrechter Jochem Kamphuis. Cambuur verzekerde zich vrijdag van de titel. Een dag na het duel met De Graafschap wordt de selectie van trainer Henk de Jong gehuldigd in Leeuwarden met een helikoptervlucht over de stad.

Meer uit Voetbal

Ajax laat ook in thuiswedstrijd tegen NEC punten liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.

5 uur geleden
FC Twente verspeelt na drie zeges op rij punten bij Fortuna

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.

6 uur geleden
Van Bronckhorst hecht niet veel waarde aan koppositie Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."

6 uur geleden
FC Barcelona ook na acht competitieduels nog zonder puntenverlies

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.

7 uur geleden
Feyenoord lost AZ in rechtstreeks duel af als koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.

7 uur geleden
Internazionale na een helft al klaar met Parma

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.

8 uur geleden
Atlético voorkomt puntenverlies met late zege op Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.

9 uur geleden