Scheidsrechter Blom fluit kampioenswedstrijd Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Kevin Blom heeft zondag in Amsterdam de leiding over de kampioenswedstrijd van Ajax. De ploeg van trainer Erik ten Hag heeft in de Johan Cruijff ArenA tegen het opgeleefde FC Emmen (aftrap 14.30 uur) aan een gelijkspel genoeg om zich te verzekeren van de 35e landstitel.
Vier wedstrijden voor het einde van de competitie staat Ajax 12 punten voor op PSV. Het doelsaldo van de Amsterdammers is ook veel beter (+68 tegen +35). Ajax vierde zondag na de winst op AZ (2-0) al een officieus kampioensfeestje met de 7500 supporters die de ArenA in mochten. Komende zondag kan aanvoerder Dusan Tadic dan ook de schaal in ontvangst nemen, mits Ajax niet verliest van Emmen. Ajax won vorige week al de KNVB-beker.
De topper van vrijdag in de Keuken Kampioen Divisie tussen kampioen SC Cambuur en De Graafschap, dat ook afkoerst op promotie naar de Eredivisie, staat onder leiding van scheidsrechter Jochem Kamphuis. Cambuur verzekerde zich vrijdag van de titel. Een dag na het duel met De Graafschap wordt de selectie van trainer Henk de Jong gehuldigd in Leeuwarden met een helikoptervlucht over de stad.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
45 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
51 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
52 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
2 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
3 uur geleden