
Scheidsrechter Blom fluit kampioenswedstrijd Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Kevin Blom heeft zondag in Amsterdam de leiding over de kampioenswedstrijd van Ajax. De ploeg van trainer Erik ten Hag heeft in de Johan Cruijff ArenA tegen het opgeleefde FC Emmen (aftrap 14.30 uur) aan een gelijkspel genoeg om zich te verzekeren van de 35e landstitel.
Vier wedstrijden voor het einde van de competitie staat Ajax 12 punten voor op PSV. Het doelsaldo van de Amsterdammers is ook veel beter (+68 tegen +35). Ajax vierde zondag na de winst op AZ (2-0) al een officieus kampioensfeestje met de 7500 supporters die de ArenA in mochten. Komende zondag kan aanvoerder Dusan Tadic dan ook de schaal in ontvangst nemen, mits Ajax niet verliest van Emmen. Ajax won vorige week al de KNVB-beker.
De topper van vrijdag in de Keuken Kampioen Divisie tussen kampioen SC Cambuur en De Graafschap, dat ook afkoerst op promotie naar de Eredivisie, staat onder leiding van scheidsrechter Jochem Kamphuis. Cambuur verzekerde zich vrijdag van de titel. Een dag na het duel met De Graafschap wordt de selectie van trainer Henk de Jong gehuldigd in Leeuwarden met een helikoptervlucht over de stad.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Teun Koopmeiners komt in goede vorm naar het Nederlands elftal toe. De middenvelder sloot het seizoen succesvol af met Atalanta. Hij had met drie doelpunten en een assist op een treffer van Rasmus Højlund een groot aandeel in een thuiszege op Monza (5-2).
6 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Valencia voetbalt ook volgend seizoen in La Liga. De club speelde in de laatste speelronde gelijk tegen Real Betis (1-1), maar ontsnapte omdat ook Real Valladolid niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Getafe (0-0). Ook Almeria wist zicht te handhaven met een gelijkspel tegen Espanyol (3-3)
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam staat in de finale van de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League in het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Maurice van Steijn verloor voor eigen publiek van FC Utrecht (0-1), maar nam uiteindelijk de strafschoppen beter dan de bezoekers uit de Domstad.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spits Karim Benzema heeft Real Madrid bij zijn afscheid met een doelpunt aan de tweede plek in La Liga kunnen helpen. Het thuisduel met Athletic Club eindigde in 1-1. Atlético Madrid had de aartsrivaal op de laatste speeldag nog voorbij kunnen gaan, maar kwam niet verder dan 2-2 bij Villarreal.
2 uur geledenGENK (ANP) - Mark van Bommel heeft zich met Antwerp FC op spectaculaire wijze verzekerd van de Belgische landstitel. De Nederlandse trainer zag zijn elftal zondag tijdens de laatste speelronde van de play-offs diep in blessuretijd gelijk maken tegen Racing Genk: 2-2. Oud-Ajacied Toby Alderweireld trapte de bal in de 94e minuut hard in de linkerbovenhoek.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Luciano Spalletti heeft zijn laatste wedstrijd bij landskampioen Napoli afgesloten met een 2-0-thuisoverwinning op Sampdoria. De zege dankte hij aan het 26ste competitiedoelpunt van Victor Osimhen dit seizoen en een treffer van Giovanni Simeone. Osimhen uit Nigeria is daarmee de eerste Afrikaanse topscorer van de Serie A.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Philippe Clement is ontslagen als hoofdtrainer van AS Monaco. De 49-jarige Belg wordt verantwoordelijk gehouden voor een tegenvallende zesde plaats in Ligue 1. AS Monaco speelt daardoor geen Europees voetbal in het nieuwe seizoen.
4 uur geleden