Scheidsrechter Blom fluit kampioenswedstrijd Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Kevin Blom heeft zondag in Amsterdam de leiding over de kampioenswedstrijd van Ajax. De ploeg van trainer Erik ten Hag heeft in de Johan Cruijff ArenA tegen het opgeleefde FC Emmen (aftrap 14.30 uur) aan een gelijkspel genoeg om zich te verzekeren van de 35e landstitel.
Vier wedstrijden voor het einde van de competitie staat Ajax 12 punten voor op PSV. Het doelsaldo van de Amsterdammers is ook veel beter (+68 tegen +35). Ajax vierde zondag na de winst op AZ (2-0) al een officieus kampioensfeestje met de 7500 supporters die de ArenA in mochten. Komende zondag kan aanvoerder Dusan Tadic dan ook de schaal in ontvangst nemen, mits Ajax niet verliest van Emmen. Ajax won vorige week al de KNVB-beker.
De topper van vrijdag in de Keuken Kampioen Divisie tussen kampioen SC Cambuur en De Graafschap, dat ook afkoerst op promotie naar de Eredivisie, staat onder leiding van scheidsrechter Jochem Kamphuis. Cambuur verzekerde zich vrijdag van de titel. Een dag na het duel met De Graafschap wordt de selectie van trainer Henk de Jong gehuldigd in Leeuwarden met een helikoptervlucht over de stad.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - Lionel Messi heeft Inter Miami met vier doelpunten naar een 7-1-zege op CF Montréal geleid. Het was de eerste keer dat de Argentijnse vedette vier keer in één wedstrijd scoorde in de Amerikaanse voetbalcompetitie Major League Soccer. In zijn lange profcarrière was het de negende keer.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
16 uur geleden