Scheidend Tweede Kamerlid Kwint voorzitter nieuwe vechtsportbond
ROTTERDAM (ANP) - Scheidend Tweede Kamerlid Peter Kwint (SP) wordt voorzitter van de Nederlandse Vechtsportbond (NVB). De nieuwe bond, waarin alle bestaande Nederlandse vechtsportorganisaties voor kickboksen, thaiboksen en mixed martial arts (mma) samenkomen, gaat op 1 januari officieel van start.
Naast Kwint zal ook oud-kickbokser Sem Schilt zitting nemen in het bestuur. Samen willen ze zich met de nieuwe bond nadrukkelijk richten op de jeugd en de vechtsporten verder ontwikkelen.
Kwint, nu nog Tweede Kamerlid voor de SP, was jarenlang bestuurslid bij de Nederlandse Vechtsportautoriteit. "Ik heb de ontwikkeling van de vechtsport in de laatste tien jaar van dichtbij meegemaakt en zie genoeg kansen om te groeien, zowel kwalitatief als in aantallen beoefenaars en evenementen", zegt Kwint, die zelf recreatief kickbokser is. "Nu we alle krachten gaan bundelen kunnen we serieuze stappen maken."
Goed jeugdbeleid
Oud-kickbokser Schilt, die tijdens zijn loopbaan onder meer de Glory Grand Slam won, kijkt uit naar de start van de nieuwe bond. "We willen dat de vechtsport beter wordt gestructureerd," zegt Schilt. "Met bijvoorbeeld een goed doordacht jeugdbeleid. We moeten zo veel mogelijk jeugd in beweging krijgen en houden, en daarmee ook een sterke ondergrond leggen voor Nederland als vechtsportland."
Naast Kwint en Schilt zijn Giliam Boogerd, Alex Prascevic, Dr. Hagen Biermann en Duran Ebren toegetreden tot het bestuur van de bond.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Relatietherapie kan volgens de SGP helpen om de woningnood op te lossen. In het verkiezingsdebat van de NOS zei SGP-leider Chris Stoffer: "Als je aan relatietherapie werkt, aan sterke relaties, dat mensen wellicht meer bij elkaar kunnen blijven, ook dan heb je minder vraag."
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een stem op Volt is volgens partijleider Laurens Dassen een strategische stem. "Een stem op Volt is een stem op je idealen", zei hij in het NOS-verkiezingsdebat. "Dat is volgens mij veel beter dan een stem uit angst, omdat je misschien denkt dat iemand anders dan niet de grootste gaat worden. Dan raak je altijd teleurgesteld."
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen moeten stoppen met "geblèr" naar elkaar en vooral snel aan het werk gaan om Nederland beter te maken. Dat zegt ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een felle woordenwisseling tussen DENK en Forum voor Democratie in het NOS-verkiezingsdebat. Stephan van Baarle (DENK) verweet Lidewij de Vos (FvD) dat haar partij racistisch is, waarna De Vos betoogde "dat Nederland niet langer Nederland is".
49 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS staat een debat van kleine partijen voor de deur van het NOS-gebouw toe, laat een woordvoerder van de publieke omroep weten. De kleinere partijen zijn het er niet mee eens dat zij niet mogen meedoen aan het grote NOS-slotdebat dinsdagavond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldingen die het ministerie van Binnenlandse Zaken doet bij grote sociale media worden tijdens de verkiezingscampagne met voorrang behandeld. Demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het dan gaat om signalen van mogelijke dreigingen via die sociale media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in 2023 heeft de PVV de scholierenverkiezingen gewonnen, meldt ProDemos, de organisator van de verkiezing. De partij van Geert Wilders behaalde 19,97 procent van de stemmen, iets meer dan D66 dat 19,5 procent scoorde. Op basis hiervan zou de PVV 32 zetels behalen en D66 31 zetels. GroenLinks-PvdA eindigde met 10,3 procent van de stemmen als derde, omgerekend zijn dat 16 zetels.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV staat een dag voor de Tweede Kamerverkiezingen op fors verlies in de slotpeiling van EenVandaag/Verian. De partij van Geert Wilders zou 29 van de huidige 37 Kamerzetels overhouden, een verlies van 5 ten opzichte van een week geleden. De PVV is in deze peiling nog wel de grootste partij.
3 uur geleden