Scheidend Tweede Kamerlid Kwint voorzitter nieuwe vechtsportbond
ROTTERDAM (ANP) - Scheidend Tweede Kamerlid Peter Kwint (SP) wordt voorzitter van de Nederlandse Vechtsportbond (NVB). De nieuwe bond, waarin alle bestaande Nederlandse vechtsportorganisaties voor kickboksen, thaiboksen en mixed martial arts (mma) samenkomen, gaat op 1 januari officieel van start.
Naast Kwint zal ook oud-kickbokser Sem Schilt zitting nemen in het bestuur. Samen willen ze zich met de nieuwe bond nadrukkelijk richten op de jeugd en de vechtsporten verder ontwikkelen.
Kwint, nu nog Tweede Kamerlid voor de SP, was jarenlang bestuurslid bij de Nederlandse Vechtsportautoriteit. "Ik heb de ontwikkeling van de vechtsport in de laatste tien jaar van dichtbij meegemaakt en zie genoeg kansen om te groeien, zowel kwalitatief als in aantallen beoefenaars en evenementen", zegt Kwint, die zelf recreatief kickbokser is. "Nu we alle krachten gaan bundelen kunnen we serieuze stappen maken."
Goed jeugdbeleid
Oud-kickbokser Schilt, die tijdens zijn loopbaan onder meer de Glory Grand Slam won, kijkt uit naar de start van de nieuwe bond. "We willen dat de vechtsport beter wordt gestructureerd," zegt Schilt. "Met bijvoorbeeld een goed doordacht jeugdbeleid. We moeten zo veel mogelijk jeugd in beweging krijgen en houden, en daarmee ook een sterke ondergrond leggen voor Nederland als vechtsportland."
Naast Kwint en Schilt zijn Giliam Boogerd, Alex Prascevic, Dr. Hagen Biermann en Duran Ebren toegetreden tot het bestuur van de bond.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben woensdag zorgen geuit over de dinsdag aangekondigde stop voor nieuwe stroomaansluitingen in een deel van de provincie Utrecht. Kamerleden willen weten of de stop die in juli ingaat echt tijdelijk blijft en hoe het kabinet voorkomt dat ook andere regio's hiermee te maken krijgen.
1 dag geleden