Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidend IOC-baas Bach benadrukt 'kwetsbaarheid' Spelen

Scheidend IOC-baas Bach benadrukt 'kwetsbaarheid' Spelen

OLYMPIA (ANP/AFP) - Scheidend voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité heeft bij de opening van de 144ste zitting van het IOC de "kwetsbaarheid" van de Olympische Spelen benadrukt. "De Olympische Spelen en de waarden die ze vertegenwoordigen, beslaan al duizenden jaren, maar de geschiedenis herinnert ons eraan hoe kwetsbaar ze zijn", zei de 71-jarige Duitser in het Griekse Olympia, waar de Spelen zijn ontstaan.

Bach legde uit dat de antieke Spelen eindigden aan het einde van de vierde eeuw "toen politieke en commerciële belangen de overhand namen en de waarden van de sport opzij duwden". De voormalig olympisch kampioen schermen bracht een ode aan de grondlegger van de moderne Spelen, Pierre de Coubertin. De IOC-baas trok een vergelijking tussen de "zeer vijandige geopolitieke omgeving" bij de wederopstanding van de Spelen in 1896 en de huidige tijd. "Ondanks het toenemende nationalisme en militarisme slaagde baron Pierre de Coubertin erin atleten uit landen die politiek gezien vijanden waren, bijeen te brengen", aldus Bach. "Toen, net als nu, waren atleten ambassadeurs van vrede. En toen, net als nu, stond het idee om vrede te bevorderen door middel van sport scherp tegenover de tijdgeest."

Bach begint aan zijn laatste maanden als IOC-voorzitter. Hij legt in juni zijn werk neer. Donderdag wordt in het Griekse Costa Navarino zijn opvolger gekozen. Er zijn zeven kandidaten. De nieuwgekozen voorzitter kan zich inwerken tot het definitieve vertrek van Bach.

Meer uit Sport

Steenbergen plaatst zich bij NK ook op 100 meter rugslag voor WK

AMERSFOORT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort de titel gewonnen op de 100 meter rugslag. De 25-jarige Friezin kwam in de Amerena tot een tijd van 58,96 seconden. Daarmee voldeed ze ruim aan de limiet voor deelname aan de WK van volgende maand in Singapore. Steenbergen won een dag eerder ook al de 100 meter vrije slag en ook op dat nummer verzekerde ze zich van een WK-ticket.

9 minuten geleden
Medvedev uitgeschakeld in kwartfinale van toernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus verloor in de kwartfinale van Reilly Opelka: 7-6 (5) 7-6 (5). De Amerikaan was in de eerste ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Nederlander Jesper de Jong.

1 uur geleden
Wielrenster Kraak wint tweede etappe van Ronde van Zwitserland

OBERKIRCH (ANP) - Amber Kraak heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Nederlandse renster van de Franse ploeg kwam FDJ-Suez kwam solo over de finish in Oberkirch.

2 uur geleden
Volleyballers boeken tegen Turkije eerste zege in Nations League

XI'AN (ANP) - De Nederlandse volleybalmannen hebben hun eerste overwinning in de Nations League binnen. Het team van bondscoach Joel Banks rekende in Xi'an in China af met Turkije. Het werd 3-1 (21-25 25-22 25-22 25-23). Oranje was de Nations League twee dagen eerder begonnen met een nederlaag (3-1) tegen Polen. China is zaterdagochtend de derde opponent.

2 uur geleden
Pogacar grijpt met ritzege de macht in Critérium du Dauphiné

COMBLOUX (ANP) - Tadej Pogacar heeft de zesde etappe van de Critérium du Dauphiné gewonnen. De Sloveense wielrenner kwam solo over de finish na een rit over ruim 126 kilometer van Valserhône naar Combloux.

2 uur geleden
Tennisster Lamens uitgeschakeld in kwartfinale Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd om de halve finales van het Libéma Open te bereiken. De nummer 72 van de wereldranglijst verloor op het gras van het Autotron in Rosmalen met 2-6 6-7 (4) van de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto.

2 uur geleden
Wielrenner Matthews mist Tour door tekenen van longembolie

LUGANO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews doet volgende maand niet mee aan de Tour de France. De 34-jarige Australiër van Jayco AlUla kampt met tekenen van een longembolie. Dat meldde zijn ploeg in een medische update.

8 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!