Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidend directeur: India wordt grootste markt voor Unilever

Scheidend directeur: India wordt grootste markt voor Unilever

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De vertrekkende topman van Unilever in India verwacht dat zijn land "onvermijdelijk" de grootste markt qua omzet zal worden voor het Britse levensmiddelenconcern. En dat zal volgens hem mogelijk al voor het komende decennium kunnen gebeuren. De baas van Hindustan Unilever, Sanjiv Mehta, waarschuwde zijn opvolger wel dat hij het hoofd zal moeten bieden aan een steeds heviger wordende concurrentie in het land.

"Internationale bedrijven richten hun pijlen op India, terwijl grote lokale bedrijven ook ambities hebben om hun marktaandeel uit te breiden", zei de 62-jarige Mehta in een interview met persbureau Bloomberg. Kleinere bedrijven en start-ups die zich richten op nichesegmenten vormen volgens hem ook een bedreiging voor het concern achter Dove-zeep en Magnum-ijs.

Mehta draagt later deze maand het roer over aan mede-Unilever-veteraan Rohit Jawa, in een tijd van intense investeringsinteresse in India. Lokale miljardairs als Ambani en Adani, en grote conglomeraten zoals Tata Group, breiden hun reikwijdte ook uit naar huishoudelijke artikelen om te profiteren van de enorme bevolkingsomvang van India, die waarschijnlijk al groter is dan die van China. De gigantische Indiase markt lokt ook grote internationale bedrijven zoals Amazon en Apple.

Vooruitgang

India boekt ook vooruitgang in zijn streven om de dominantie van China op het gebied van productie, met name van chips en elektronica, aan te vechten. Zo wil het land meer bedrijven aantrekken die hun toeleveringsketens willen diversifiëren en minder afhankelijk willen zijn van China.

"De concurrentie, we moeten absoluut duidelijk zijn, zal blijven toenemen", verklaarde Mehta. "Er zullen maar weinig multinationals zijn die India niet bovenaan hebben staan in hun strategische plannen. Elk groot bedrijf zal zijn omzet in het land graag willen verdubbelen."

Ondanks de positieve vooruitzichten voor India staat Unilever ook voor uitdagingen op korte termijn. Zo heeft de aanhoudend hoge inflatie geleid tot een eenzijdig herstel na de coronapandemie. De meer welvarende stedelijke markten doen het daarbij veel beter dan de plattelandsgebieden, waar ongeveer 70 procent van de bevolking woont. "De prijzen moeten dalen om de consumptie aan te jagen", aldus Mehta "Er zijn altijd inkomensverschillen geweest in India. Dat is een van de uitdagingen waar het land voor staat. Het draait niet alleen om economische groei, maar ook om hoe we een meer inclusieve groei kunnen krijgen."

Meer uit Financieel

Unilever praat met Katjes over verkoop Brits snackmerk, meldt Sky

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.

1 uur geleden
Belastingverhogingen helpen Britse regering aan begrotingsbuffer

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.

1 uur geleden
Brussel bevraagt Shein over op kinderen lijkende sekspoppen

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.

2 uur geleden
Beheerder DigiD vindt zorgen over Amerikaanse overname onterecht

DEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.

3 uur geleden
Vervuiling en klimaatverandering maken kraanwater duurder

AMSTERDAM (ANP) - Het water uit de kraan wordt voor veel Nederlanders duurder in 2026. Meerdere drinkwaterbedrijven hebben hun tarieven voor volgend jaar bekendgemaakt. Ze verhogen de prijs voor het verbruik, en vaak ook de vaste prijs die klanten betalen voor hun wateraansluiting. Het extra geld zeggen ze nodig te hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen verbruik, klimaatverandering en vervuiling.

3 uur geleden
AliExpress verwijdert verkoper op kinderen lijkende sekspoppen

HANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.

4 uur geleden
Derde stakingsdag België voelbaar in ov, haven en op vliegveld

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.

5 uur geleden