Scheidend 50PLUS-bestuur wil rebellen voor de rechter
DEN HAAG (ANP) - Als de tegenstanders van scheidend 50PLUS-voorzitter Geert Dales hun plan doorzetten om een tegenbestuur op te richten, sleept Dales ze voor de rechter. Dales en zijn medebestuurders geven hen nog tot en met maandag de tijd, laat hij weten.
De voorzitters van een aantal provinciale afdelingen van 50PLUS willen het roer bij de partij tijdelijk overnemen. Ze vertrouwen het aftredende hoofdbestuur de verkiezing van een nieuw bestuur niet toe.
Dat is onwettig en tegen de statuten, vinden Dales en de twee andere aftredende bestuursleden. Het driekoppige hoofdbestuur verwijt de opstandige leden bovendien dat ze op hun website laster verspreiden en het partijlogo misbruiken. De "nepwebsite" moet uit de lucht en de tegenstanders van het bestuur mogen zich ook niet meer bezondigen aan "verdere misleidende, lasterlijke of anderszins schadelijke berichtgeving", sommeert de advocaat van het bestuur.
Meer uit Binnenland
DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
7 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geleden