Scheepvaart in Bosporus hervat na vondst oude zeemijn
ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De scheepvaart in de Bosporus, een Turkse zeestraat tussen de Zee van Marmara en de Zwarte Zee, is zaterdag bijna vier uur opgeschort geweest vanwege de vondst van een oude zeemijn. De zeestraat was om 15.15 uur lokale tijd weer toegankelijk.
Het Turkse ministerie van Defensie maakte in de ochtend bekend dat een commercieel schip een object had gedetecteerd dat leek op een mijn. Er werd ook gezegd dat speciale teams die kant op waren gestuurd om het gebied af te zetten en het object veilig te stellen.
Een duikteam heeft de oude zeemijn die in de Bosporus dreef "uitgeschakeld", zo heeft de Turkse defensieminister volgens het Turkse persbureau Anadolu gezegd. Meerdere schepen, waaronder olietankers en vrachtschepen, aan beide kanten van de zeestraat moesten daarop wachten. Jaarlijks varen gemiddeld meer dan 40.000 schepen door de Bosporus.
De vondst kwam kort na een waarschuwing uit Rusland. De Russische inlichtingendienst zei afgelopen week dat honderden Oekraïense mijnen in de Zwarte Zee waren gedreven. Die zouden met kabels vast hebben gezeten bij Oekraïense havens, maar door slecht weer los zijn gekomen. De autoriteiten in Oekraïne ontkenden en zeiden geen informatie te hebben over mijnen die richting zee drijven.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
8 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
10 uur geleden