Scheepvaart in Bosporus hervat na vondst oude zeemijn
ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De scheepvaart in de Bosporus, een Turkse zeestraat tussen de Zee van Marmara en de Zwarte Zee, is zaterdag bijna vier uur opgeschort geweest vanwege de vondst van een oude zeemijn. De zeestraat was om 15.15 uur lokale tijd weer toegankelijk.
Het Turkse ministerie van Defensie maakte in de ochtend bekend dat een commercieel schip een object had gedetecteerd dat leek op een mijn. Er werd ook gezegd dat speciale teams die kant op waren gestuurd om het gebied af te zetten en het object veilig te stellen.
Een duikteam heeft de oude zeemijn die in de Bosporus dreef "uitgeschakeld", zo heeft de Turkse defensieminister volgens het Turkse persbureau Anadolu gezegd. Meerdere schepen, waaronder olietankers en vrachtschepen, aan beide kanten van de zeestraat moesten daarop wachten. Jaarlijks varen gemiddeld meer dan 40.000 schepen door de Bosporus.
De vondst kwam kort na een waarschuwing uit Rusland. De Russische inlichtingendienst zei afgelopen week dat honderden Oekraïense mijnen in de Zwarte Zee waren gedreven. Die zouden met kabels vast hebben gezeten bij Oekraïense havens, maar door slecht weer los zijn gekomen. De autoriteiten in Oekraïne ontkenden en zeiden geen informatie te hebben over mijnen die richting zee drijven.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Colombia heeft officieel een ambassade in Jeruzalem geopend. Hiermee sluit het land zich aan bij een kleine groep landen, waaronder de Verenigde Staten, die deze stap hebben gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
4 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.
7 uur geleden