Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheepsbouwer Damen heeft voor recordbedrag aan werk liggen

Scheepsbouwer Damen heeft voor recordbedrag aan werk liggen

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen. Het bedrijf merkt een grote vraag naar jachten. Daarnaast zit ook de orderportefeuille bij de divisie die werkschepen maakt goed vol.

De orderportefeuille van Damen stond eind vorig jaar op 8,8 miljard euro, meldde 's lands grootste scheepsbouwer vrijdag. Daarmee werd voor 800 miljoen euro aan opdrachten binnengehaald. Bij de Workboats-divisie moeten nog zeker 99 schepen worden gebouwd zoals sleepboten, binnenvaartschepen, pontons, fregatten en vissersboten. Ook bij Damen Yachting is het drukker dan ooit.

Volgens topman Arnoud Damen was 2021 een goed jaar. De onderneming sloot het jaar af met een operationele winst van 25 miljoen euro. Daarmee schreef het bedrijf voor het eerst in vier jaar weer zwarte cijfers. Damen benadrukt dat het positieve resultaat van het bedrijf ook komt door de inzet op duurzamere schepen. Zo werd onder meer de eerste volledig elektrisch aangedreven havensleepboot gebouwd voor de haven van Auckland.

Onzekerheden

Damen leverde vorig jaar 143 schepen af. Dat waren er evenveel als een jaar eerder. Qua reparatie en het ombouwen van schepen had Damen het iets minder druk.

Door de oorlog in Oekraïne wordt Damen dit jaar geconfronteerd met onzekerheden. Na de Russische inval in Oekraïne heeft Damen besloten voorlopig geen schepen meer te bouwen voor Russische en Belarussische opdrachtgevers. Een aantal schepen was al in aanbouw. Het bedrijf zoekt voor deze kwestie naar een oplossing.

De onderneming had voor de inval 214 mensen aan het werk in vestigingen in Cherson en Mikolajiv. De scheepsbouwer stelt dat een groot aantal gezinnen de afgelopen maanden naar veiligere oorden zijn gebracht, waarbij de medewerkers op andere scheepswerven van Damen in Roemenië, Polen en Nederland aan het werk konden. Ook heeft Damen geprobeerd achterblijvers te ondersteunen, onder andere door geld en spullen te sturen.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

5 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

8 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

9 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

10 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

10 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden