Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheepsbouwer Damen heeft voor recordbedrag aan werk liggen

Scheepsbouwer Damen heeft voor recordbedrag aan werk liggen

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen. Het bedrijf merkt een grote vraag naar jachten. Daarnaast zit ook de orderportefeuille bij de divisie die werkschepen maakt goed vol.

De orderportefeuille van Damen stond eind vorig jaar op 8,8 miljard euro, meldde 's lands grootste scheepsbouwer vrijdag. Daarmee werd voor 800 miljoen euro aan opdrachten binnengehaald. Bij de Workboats-divisie moeten nog zeker 99 schepen worden gebouwd zoals sleepboten, binnenvaartschepen, pontons, fregatten en vissersboten. Ook bij Damen Yachting is het drukker dan ooit.

Volgens topman Arnoud Damen was 2021 een goed jaar. De onderneming sloot het jaar af met een operationele winst van 25 miljoen euro. Daarmee schreef het bedrijf voor het eerst in vier jaar weer zwarte cijfers. Damen benadrukt dat het positieve resultaat van het bedrijf ook komt door de inzet op duurzamere schepen. Zo werd onder meer de eerste volledig elektrisch aangedreven havensleepboot gebouwd voor de haven van Auckland.

Onzekerheden

Damen leverde vorig jaar 143 schepen af. Dat waren er evenveel als een jaar eerder. Qua reparatie en het ombouwen van schepen had Damen het iets minder druk.

Door de oorlog in Oekraïne wordt Damen dit jaar geconfronteerd met onzekerheden. Na de Russische inval in Oekraïne heeft Damen besloten voorlopig geen schepen meer te bouwen voor Russische en Belarussische opdrachtgevers. Een aantal schepen was al in aanbouw. Het bedrijf zoekt voor deze kwestie naar een oplossing.

De onderneming had voor de inval 214 mensen aan het werk in vestigingen in Cherson en Mikolajiv. De scheepsbouwer stelt dat een groot aantal gezinnen de afgelopen maanden naar veiligere oorden zijn gebracht, waarbij de medewerkers op andere scheepswerven van Damen in Roemenië, Polen en Nederland aan het werk konden. Ook heeft Damen geprobeerd achterblijvers te ondersteunen, onder andere door geld en spullen te sturen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

10 minuten geleden
Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

6 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

9 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

11 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

12 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

14 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

15 uur geleden