Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schatting ministerie: 15.000 Oekraïense kinderen leerplichtig

Schatting ministerie: 15.000 Oekraïense kinderen leerplichtig

DEN HAAG (ANP) - Rond de 15.000 naar Nederland gevluchte Oekraïense kinderen zijn leerplichtig, schat het ministerie van Onderwijs in. Dat doet het op basis van de inschrijvingen in de Basisregistratie Personen (BRP). Tot nu toe zijn er minstens 9277 leerlingen op een school ingeschreven.

Het gros van de Oekraïense kinderen (65 procent) zit op een basisschool of gaat daar naar toe, verspreid over het hele land. "Vrijwel in iedere gemeente vangen scholen wel een aantal nieuwkomers op, met concentraties in de grotere steden", zegt een woordvoerder van het ministerie van Onderwijs.

De Oekraïense kinderen die naar het voortgezet onderwijs gaan, zitten vooral op een Internationale Schakel Klas (ISK). "Die zitten wat minder verspreid door het land", meldt de woordvoerder.

Nieuwkomersscholen

Uitgangspunt van het ministerie is dat de Oekraïense leerplichtige kinderen zoveel mogelijk naar nieuwkomersscholen gaan, naar speciale klassen of tijdelijke voorzieningen. "Daar is de expertise om deze leerlingen zo goed mogelijk te ondersteunen."

Op 4 mei stonden 9277 kinderen bij een school ingeschreven, maar het ministerie krijgt de werkelijke cijfers met wat vertraging binnen. "Scholen en gemeenten zijn namelijk druk bezig met het organiseren van onderwijs voor ontheemde Oekraïense kinderen." Het daadwerkelijke aantal kinderen dat bij een school staat ingeschreven ligt waarschijnlijk hoger, stelt de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Nationaal Hitteplan vanaf maandag in hele land van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten van het land, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.

16 minuten geleden
Nederlander rijdt via navigatie 'iconische' trap Blankenberge af

BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.

1 uur geleden
Politie vermoedt verband tussen vijf explosies Assen

ASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.

1 uur geleden
Politie: geen grote incidenten tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.

3 uur geleden
Twee aanhoudingen voor bekladding Nationaal Monument op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn twee mensen aangehouden voor de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend. Het gaat om een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen, meldt de politie.

4 uur geleden
Nog geen grote natuurbranden, maar gevaar is nog niet geweken

ARNHEM (ANP) - Ondanks de chronische droogte in Nederland zijn er in de afgelopen weken nog geen grote natuurbranden geweest. Maar dat kan veranderen als de wind draait. Daarvoor waarschuwt Edwin Kok, landelijk coördinator natuurbrandbeheersing van de brandweer. "De risico's zijn nog niet geweken zolang er geen significante regen valt. En dan heb ik het over wekenlange neerslag", aldus Kok.

4 uur geleden
Nationaal Monument op Dam in Amsterdam beklad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam is zondagochtend beklad. Onder meer de teksten 'Stop the human traffic' en 'Time to wake up!' zijn in het blauw op het monument geschreven. De politie is aanwezig. Het monument is afgezet.

6 uur geleden