Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schapentrui van prinses Diana brengt ruim 1,1 miljoen dollar op

Schapentrui van prinses Diana brengt ruim 1,1 miljoen dollar op

LONDEN (ANP) - De beroemde schapentrui van prinses Diana is op een veiling voor meer dan 1,1 miljoen dollar (ruim 1 miljoen euro) geveild. Veilinghuis Sotheby's had in eerste instantie een opbrengst tussen 50.000 en 80.000 dollar verwacht.

Diana droeg de trui toen ze in 1981 kwam kijken bij een polowedstrijd van prins Charles. Op de rode trui van het merk Warm & Wonderful staan veel witte schapen en één zwart schaap afgebeeld. Media speculeerden destijds dat de trui symbolisch was, omdat Diana met haar eigenwijsheid het zwarte schaap van de koninklijke familie zou zijn. Volgens Cynthia Houlton, hoofd mode van Sotheby's, is de gebreide sweater het "meest iconische mode-item" dat Diana ooit heeft gedragen.

De gelukkige bieder krijgt niet alleen de trui in kwestie, maar ook twee officiële brieven van Buckingham Palace aan de fabrikant. Hierin staat geschreven dat de trui was beschadigd en werd gevraagd om een reparatie of een compleet nieuwe trui. Warm & Wonderful stuurde toen een compleet nieuwe trui op die Diana droeg tijdens een andere polowedstrijd in 1983.

Meer uit Buitenland

Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

1 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

3 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

5 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

5 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

5 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

7 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden