Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schap verbiedt water te halen uit sloten rond Utrechtse Heuvelrug

Schap verbiedt water te halen uit sloten rond Utrechtse Heuvelrug

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig verboden om water op te pompen of scheppen uit sloten en singels in delen van de gemeenten De Bilt, Zeist en Utrechtse Heuvelrug. Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden heeft daartoe besloten vanwege de droogte. Het oppompen van slootwater voor vee en brandbestrijding is nog wel toegestaan.

Het verbod treft vooral agrariërs die hun gewassen willen beregenen, legt hoogheemraad Bert de Groot uit. Ook gemeenten die sportvelden bewateren vanuit sloten en bewoners die water gebruiken voor hun (volks)tuin of vijver kunnen dit tijdelijk niet doen.

De betreffende hooggelegen gebieden zijn voor wateraanvoer volledig afhankelijk van neerslag en kwel. Om te voorkomen dat sloten verder droogvallen en de waterkwaliteit afneemt, is besloten het water in sloten en singels zo lang mogelijk vast te houden. Het verbod blijft van kracht tot het watersysteem voldoende is hersteld. Hoelang dat duurt, hangt af van de hoeveelheid regenval.

Waterschap Rijn en IJssel

Andere waterschappen nemen vergelijkbare maatregelen. Zo verbiedt Waterschap Rijn en IJssel vanaf woensdagmiddag water te halen uit rivieren, beken en sloten in de Achterhoek, Liemers en een stukje van de Veluwe en Overijssel. Ook hier is het verbod nodig omdat het heel droog is en het steeds meer moeite kost om de waterstanden op peil te houden. Door de ligging op hoge zandgronden is het gebied erg afhankelijk van regen. 

Waterschap Rivierenland verbiedt vanaf woensdag oppervlaktewater te onttrekken uit het gebied langs de Maas tussen de Loonse Waard bij Balgoij en snelweg A73 bij Heumen. Opgeteld gaat het om ruim 2000 hectare in de gemeenten Wijchen en Heumen, waar water uit de sloot niet mag worden gebruikt voor industrie, landbouw of het besproeien van gazons of sportvelden.

Meer uit Binnenland

Geen treinen van Venlo naar Duitsland door koperdiefstal

VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.

1 uur geleden
Melding van schoten op woning in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.

3 uur geleden
Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

7 uur geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

7 uur geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

8 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

9 uur geleden
Kittens dood door vogelgriep op geitenboerderij

DEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.

9 uur geleden