Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schandalen doen niets af aan resultaten gamemaker Activision

Schandalen doen niets af aan resultaten gamemaker Activision

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse producent van videogames Activision Blizzard, bekend van Call of Duty, Candy Crush en World of Warcraft, heeft het derde kwartaal van het jaar beter gedraaid dan verwacht. Daarmee lijken de schandalen die het bedrijf achtervolgen vooralsnog geen vat te hebben op de resultaten van het bedrijf. Evengoed waren de verwachtingen voor het vierde kwartaal voorzichtig.

De omzet kwam uit op bijna 2,1 miljard dollar (krap 1,8 miljard euro). Dat was een jaar eerder nog geen 2 miljard dollar. Daarbij bleef er onder de streep 639 miljoen dollar over, 35 miljoen dollar meer was dan een jaar eerder.

Activision ontsloeg eerder meer dan twintig medewerkers na beschuldigingen van seksuele intimidatie en discriminatie op de werkplek. Beurswaakhond SEC onderzoekt het bedrijf naar de manier waarop het met de beschuldigingen is omgegaan en heeft verscheidene topmanagers gedagvaard, onder wie topman Bobby Kotick.

Intimidatie

Werknemers zijn ook boos op de laconieke manier waarop Actvision in eerste instantie met de beschuldigingen omging. Vorige week zei Kotick dat hij akkoord zou gaan met een salarisverlaging van 99,9 procent. Hij schetste ook verschillende maatregelen in de hoop de woede bij werknemers te sussen, zoals het beëindigen van verplichte bemiddeling bij claims over seksuele intimidatie en discriminatie. Het bedrijf heeft ook toegezegd de transparantie van salarissen te vergroten en binnen de komende vijf jaar 50 procent meer vrouwen en niet-binaire mensen aan te nemen.

Ondanks de controverses, die vooral acuut waren binnen de Blizzard divisie, zei het bedrijf dat mensen nog steeds Blizzard games spelen. De verkopen van de laatst uitgebrachte game Diablo II: Resurrected waren volgens het bedrijf de hoogste ooit voor een nieuw versie van een game van het bedrijf.

De aandelen van het concern gingen in de zogeheten nabeurshandel omlaag. Dat kwam vooral door de matige vooruitzichten voor de winst en de omzet in het slotkwartaal van dit jaar. Zo duurt het langer om games als Diablo IV en Overwatch 2 af te maken. Het bedrijf gaf geen details over releasedatums.

Meer uit Financieel

PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

4 uur geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

5 uur geleden
Krant: senator VS wil onderzoek naar banden JPMorgan en Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.

6 uur geleden
Zonnepaneeleigenaren in onzekerheid door onbekende tarieven

AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.

7 uur geleden
Duitsland wil meer geld steken in ruimtevaartorganisatie ESA

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.

8 uur geleden
Winsten Europese beurzen zwakken af na publicatie banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.

8 uur geleden