Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schallenberg maandag nieuwe regeringsleider Oostenrijk

Schallenberg maandag nieuwe regeringsleider Oostenrijk

WENEN (ANP) - De Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken Alexander Schallenberg wordt maandag om 13.00 uur beëdigd als nieuwe regeringsleider van de Alpenrepubliek, melden Oostenrijkse media. Hij gaat Sebastian Kurz opvolgen, die zaterdag zijn aftreden als bondskanselier bekendmaakte omdat hij verdacht wordt van corruptie en omkoping.

Schallenberg wordt leider van de coalitie van de conservatieve ÖVP en de Groenen, die door het vertrek van Kurz kan worden voortgezet. De Groenen hadden de afgelopen dagen duidelijk gemaakt dat ze niet meer met Kurz door een deur wilden. De linkse milieupartij eiste een persoon van "onberispelijk" gedrag om de coalitie te redden.

De gevallen kanselier gaat onder meer de ÖVP-fractie in het parlement leiden. Kurz had verklaard dat hij met zijn aftreden "chaos" wilde voorkomen en ruimte wilde maken voor een stabiele regering. Hij sprak de beschuldigingen tegen.

Kurz was enkele dagen geleden verder in opspraak gekomen. Justitie zei te vermoeden dat het ÖVP-kopstuk vijf jaar geleden media heeft omgekocht met belastinggeld. Kurz wilde zo zijn mars naar de top bespoedigen. In 2017 werd hij met zijn 31 jaar de jongste regeringsleider ter wereld. Sinds begin 2020 regeerde het "politieke wonderkind", zoals hij werd beschouwd, met de Groenen.

Meer uit Buitenland

Oplopend dodental door besmette fentanyl in Argentinië

BUENOS AIRES (ANP) - Zeker 87 mensen zijn in Argentinië overleden nadat ze in ziekenhuizen besmette fentanyl toegediend hadden gekregen, zo heeft een rechter die de zaak onderzoekt woensdag bekendgemaakt. De pijnstiller bevatte volgens de autoriteiten de bacteriën Klebsiella pneumoniae en Ralstonia pickettii.

2 uur geleden
Ngo's roepen op tot einde belemmeringen bij levering hulp Gaza

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd ngo's roepen samen op tot de opheffing van de belemmeringen bij de levering van hulpgoederen aan de Gazastrook. Ze pleiten voor druk op Israël om een einde te maken aan "het gebruik van hulp als wapen". De verklaring is ondertekend door onder meer Save the Children, CARE, Artsen zonder Grenzen en Oxfam.

2 uur geleden
Spanje zoekt hulp bij aanpak van branden

MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.

6 uur geleden
Weinstein dit jaar opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.

8 uur geleden
Peru verleent amnestie na strijd tegen guerrillastrijders

LIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.

8 uur geleden
Bondgenoten: geen besluiten over vredesproces zonder Oekraïne

LONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.

8 uur geleden
Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

10 uur geleden