Schalke zonder geblesseerde Huntelaar onderuit tegen Köln
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 is in de Bundesliga verder in de problemen gekomen. Het elftal van coach Christian Gross ging woensdag in eigen stadion onderuit tegen mededegradatiekandidaat 1. FC Köln: 1-2. De van Ajax overgekomen spits Klaas-Jan Huntelaar deed vanwege een kuitblessure nog niet mee bij Schalke.
Köln nam na een half uur spelen de leiding via Rafael Czichos. De gelijkmaker kwam in de 57e minuut op naam van Matthew Hoppe. Köln won door een treffer in blessuretijd van Jan Thielmann, die pas enkele minuten op het veld stond.
Schalke heeft na zeventien wedstrijden, halverwege de competitie, 7 punten en is daarmee laatste. 1. FSV Mainz heeft ook 7 punten. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. Het gat naar nummer 16 FC Köln is nu al 8 punten.
Arminia Bielefeld versloeg VfB Stuttgart met 3-0 en klom daarmee naar de vijftiende plek. Ritsu Doan, die door Bielefeld van PSV wordt gehuurd, was één keer trefzeker. Mike van der Hoorn viel in de 89e minuut in.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
13 uur geleden