Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schalke ook bij rentree trainer Stevens onderuit

Schalke ook bij rentree trainer Stevens onderuit

GELSENKIRCHEN (ANP) - Trainer Huub Stevens is er zaterdagmiddag niet in geslaagd Schalke 04 aan de eerste zege te helpen in de Bundesliga sinds januari dit jaar. Tijdens de rentree van de 67-jarige 'crisismanager' ging de ploeg uit Gelsenkirchen op eigen veld met 1-0 onderuit tegen Arminia Bielefeld.

Spits Fabian Klos bezorgde zijn ploeg met een rake kopbal de zege. Daarmee vergrootte Bielefeld het gat met hekkensluiter Schalke tot 6 punten. De thuisploeg nadert met de nederlaag het record van SC Tasmania Berlin, dat in het seizoen 1965/66 liefst 31 wedstrijden in de Bundesliga zonder overwinning bleef. Schalke staat nu op 29 duels zonder winst.

"Opgeven is het allerlaatste wat we zullen doen. We blijven vechten en hopen op een beetje geluk", zei Stevens. "Er is geen andere manier, we moeten blijven samenwerken."

Trainer van de eeuw

De Nederlander, in 1999 door fans van Schalke nog uitgeroepen tot trainer van de eeuw, werd vrijdag aangesteld als tijdelijke opvolger van de ontslagen trainer Manuel Baum. Het is zijn vierde periode als trainer bij Schalke. De thuiswedstrijd tegen Bielefeld was Stevens' 249e wedstrijd in de Bundesliga met de ploeg uit Gelsenkirchen. Baum was al de tweede hoofdtrainer dit seizoen die de slechte resultaten bij Schalke moest bekopen met zijn ontslag.

Dinsdag krijgt Stevens nog één kans om zijn ploeg aan een zege te helpen in 2020, tijdens de bekerwedstrijd tegen SSV Ulm 1846. Na de winterstop wil sportief-directeur Jochen Schneider van Schalke een permanente opvolger aanstellen. Concrete namen noemde hij zaterdag nog niet.

Bielefeld speelde met Mike van der Hoorn en PSV-huurling Ritsu Doan in de startopstelling, en is de nummer 16 van de Duitse competitie.

Meer uit Voetbal

Deense bond: FIFA ontwijkt kritische vragen over investeringsplan

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.

58 minuten geleden
Supporterscollectief baalt van KNVB-maatregelen tegen vuurwerk

LEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.

3 uur geleden
AZ lijdt tegen Willem II eerste puntenverlies in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.

18 uur geleden
FIFA: locatie WK-finale in 2030 wordt pas later bepaald

ZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.

23 uur geleden
Voetbalduels direct gestaakt bij schieten of gooien met vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.

1 dag geleden
Feyenoord legt na wangedrag bij Cambuur 47 fans stadionverbod op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.

1 dag geleden
Fenerbahçe-trainer Kartal kondigt ontslag aan, voorzitter ontkent

ISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.

1 dag geleden