Schalke ook bij rentree trainer Stevens onderuit
GELSENKIRCHEN (ANP) - Trainer Huub Stevens is er zaterdagmiddag niet in geslaagd Schalke 04 aan de eerste zege te helpen in de Bundesliga sinds januari dit jaar. Tijdens de rentree van de 67-jarige 'crisismanager' ging de ploeg uit Gelsenkirchen op eigen veld met 1-0 onderuit tegen Arminia Bielefeld.
Spits Fabian Klos bezorgde zijn ploeg met een rake kopbal de zege. Daarmee vergrootte Bielefeld het gat met hekkensluiter Schalke tot 6 punten. De thuisploeg nadert met de nederlaag het record van SC Tasmania Berlin, dat in het seizoen 1965/66 liefst 31 wedstrijden in de Bundesliga zonder overwinning bleef. Schalke staat nu op 29 duels zonder winst.
"Opgeven is het allerlaatste wat we zullen doen. We blijven vechten en hopen op een beetje geluk", zei Stevens. "Er is geen andere manier, we moeten blijven samenwerken."
Trainer van de eeuw
De Nederlander, in 1999 door fans van Schalke nog uitgeroepen tot trainer van de eeuw, werd vrijdag aangesteld als tijdelijke opvolger van de ontslagen trainer Manuel Baum. Het is zijn vierde periode als trainer bij Schalke. De thuiswedstrijd tegen Bielefeld was Stevens' 249e wedstrijd in de Bundesliga met de ploeg uit Gelsenkirchen. Baum was al de tweede hoofdtrainer dit seizoen die de slechte resultaten bij Schalke moest bekopen met zijn ontslag.
Dinsdag krijgt Stevens nog één kans om zijn ploeg aan een zege te helpen in 2020, tijdens de bekerwedstrijd tegen SSV Ulm 1846. Na de winterstop wil sportief-directeur Jochen Schneider van Schalke een permanente opvolger aanstellen. Concrete namen noemde hij zaterdag nog niet.
Bielefeld speelde met Mike van der Hoorn en PSV-huurling Ritsu Doan in de startopstelling, en is de nummer 16 van de Duitse competitie.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden