Schalke degradeert voor vijfde keer uit Bundesliga
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 is voor de vijfde keer uit de Bundesliga gedegradeerd. De club uit Gelsenkirchen verloor tijdens de laatste speelronde met 4-2 bij RB Leipzig. Schalke eindigde daardoor als zeventiende en voorlaatste. Hekkensluiter Hertha BSC was al gedegradeerd.
De Nederlandse verdediger Sepp van den Berg stond in het basiselftal van Schalke en Thomas Ouwejan viel in de 70e minuut in. Op dat moment was de stand met 2-2 nog in evenwicht. Leipzig stond na 19 minuten al met twee doelpunten verschil voor dankzij Konrad Laimer en Christopher Nkunku.
Schalke knokte zich terug via de Pool Marcin Kaminski, die in de 28e minuut scoorde. Kort na rust werkte Leipzig-aanvoerder Willi Orban de bal in eigen doel. Leipzig, dat vorig weekeinde een ticket voor het hoofdtoernooi van de Champions League al veilig had gesteld, trok de wedstrijd in de slotfase alsnog naar zich toe. Yussuf Poulsen zette zijn ploeg in de 82e minuut weer op voorsprong en in blessuretijd maakte Nkunku zijn tweede treffer van de wedstrijd.
VfB Stuttgart speelde met 1-1 gelijk tegen Hoffenheim en moet daardoor de play-offs in om een plaats in de Bundesliga voor komend seizoen af te dwingen. FC Augsburg, met verdediger Jeffrey Gouweleeuw, verloor met 2-0 bij Borussia Mönchengladbach en eindigde op de 'veilige' vijftiende plek.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
12 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
16 uur geleden