Schalke degradeert voor vijfde keer uit Bundesliga
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 is voor de vijfde keer uit de Bundesliga gedegradeerd. De club uit Gelsenkirchen verloor tijdens de laatste speelronde met 4-2 bij RB Leipzig. Schalke eindigde daardoor als zeventiende en voorlaatste. Hekkensluiter Hertha BSC was al gedegradeerd.
De Nederlandse verdediger Sepp van den Berg stond in het basiselftal van Schalke en Thomas Ouwejan viel in de 70e minuut in. Op dat moment was de stand met 2-2 nog in evenwicht. Leipzig stond na 19 minuten al met twee doelpunten verschil voor dankzij Konrad Laimer en Christopher Nkunku.
Schalke knokte zich terug via de Pool Marcin Kaminski, die in de 28e minuut scoorde. Kort na rust werkte Leipzig-aanvoerder Willi Orban de bal in eigen doel. Leipzig, dat vorig weekeinde een ticket voor het hoofdtoernooi van de Champions League al veilig had gesteld, trok de wedstrijd in de slotfase alsnog naar zich toe. Yussuf Poulsen zette zijn ploeg in de 82e minuut weer op voorsprong en in blessuretijd maakte Nkunku zijn tweede treffer van de wedstrijd.
VfB Stuttgart speelde met 1-1 gelijk tegen Hoffenheim en moet daardoor de play-offs in om een plaats in de Bundesliga voor komend seizoen af te dwingen. FC Augsburg, met verdediger Jeffrey Gouweleeuw, verloor met 2-0 bij Borussia Mönchengladbach en eindigde op de 'veilige' vijftiende plek.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
10 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
18 uur geleden