Schalke degradeert voor vijfde keer uit Bundesliga
GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 is voor de vijfde keer uit de Bundesliga gedegradeerd. De club uit Gelsenkirchen verloor tijdens de laatste speelronde met 4-2 bij RB Leipzig. Schalke eindigde daardoor als zeventiende en voorlaatste. Hekkensluiter Hertha BSC was al gedegradeerd.
De Nederlandse verdediger Sepp van den Berg stond in het basiselftal van Schalke en Thomas Ouwejan viel in de 70e minuut in. Op dat moment was de stand met 2-2 nog in evenwicht. Leipzig stond na 19 minuten al met twee doelpunten verschil voor dankzij Konrad Laimer en Christopher Nkunku.
Schalke knokte zich terug via de Pool Marcin Kaminski, die in de 28e minuut scoorde. Kort na rust werkte Leipzig-aanvoerder Willi Orban de bal in eigen doel. Leipzig, dat vorig weekeinde een ticket voor het hoofdtoernooi van de Champions League al veilig had gesteld, trok de wedstrijd in de slotfase alsnog naar zich toe. Yussuf Poulsen zette zijn ploeg in de 82e minuut weer op voorsprong en in blessuretijd maakte Nkunku zijn tweede treffer van de wedstrijd.
VfB Stuttgart speelde met 1-1 gelijk tegen Hoffenheim en moet daardoor de play-offs in om een plaats in de Bundesliga voor komend seizoen af te dwingen. FC Augsburg, met verdediger Jeffrey Gouweleeuw, verloor met 2-0 bij Borussia Mönchengladbach en eindigde op de 'veilige' vijftiende plek.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
19 uur geleden