Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schalke degradeert voor vijfde keer uit Bundesliga

Schalke degradeert voor vijfde keer uit Bundesliga

GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 is voor de vijfde keer uit de Bundesliga gedegradeerd. De club uit Gelsenkirchen verloor tijdens de laatste speelronde met 4-2 bij RB Leipzig. Schalke eindigde daardoor als zeventiende en voorlaatste. Hekkensluiter Hertha BSC was al gedegradeerd.

De Nederlandse verdediger Sepp van den Berg stond in het basiselftal van Schalke en Thomas Ouwejan viel in de 70e minuut in. Op dat moment was de stand met 2-2 nog in evenwicht. Leipzig stond na 19 minuten al met twee doelpunten verschil voor dankzij Konrad Laimer en Christopher Nkunku.

Schalke knokte zich terug via de Pool Marcin Kaminski, die in de 28e minuut scoorde. Kort na rust werkte Leipzig-aanvoerder Willi Orban de bal in eigen doel. Leipzig, dat vorig weekeinde een ticket voor het hoofdtoernooi van de Champions League al veilig had gesteld, trok de wedstrijd in de slotfase alsnog naar zich toe. Yussuf Poulsen zette zijn ploeg in de 82e minuut weer op voorsprong en in blessuretijd maakte Nkunku zijn tweede treffer van de wedstrijd.

VfB Stuttgart speelde met 1-1 gelijk tegen Hoffenheim en moet daardoor de play-offs in om een plaats in de Bundesliga voor komend seizoen af te dwingen. FC Augsburg, met verdediger Jeffrey Gouweleeuw, verloor met 2-0 bij Borussia Mönchengladbach en eindigde op de 'veilige' vijftiende plek.

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

55 minuten geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

56 minuten geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

57 minuten geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

1 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

1 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

1 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

1 uur geleden